Таг:, , , , , , , ,

„Ти не си ти“ е новиот видео запис на македонскиот бенд „RGB“! (ВИДЕО)

„RGB“ (Red Green Blue) е македонски поп-рок бенд формиран во Крива Паланка во 2014 година. Бендот се...

Дежа ву: Мадона и Брус Спрингстин на врвот, исто како во 1985-та година

Исто како и во 1985-та година, легендата Мадона и Брус Спрингстин доминираат на ранг листите за...

Мадона го објави својот нов сингл! (ВИДЕО)

Мадона, во пресрет на новиот албум „Madame X“ објави нов сингл „I Rise“. На Мадона ова и е втор...

Наскоро ќе можеме да мирисаме во нотите на Аријана Гранде

Наскоро на пазарот ќе пристигнат нови козметички производи под името „Thank U, Next! “ Под нив...

Конечно и Македонија со свое музичко шоу за таленти – Стартува „Ѕвезда број 1“

Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се...

Александра Јанева со прва авторска песна: СЛУШНЕТЕ ГО ОДГОВОРОТ НА АЛЕКСАНДРА ЈАНЕВА

На неполн месец од промовирањето на последниот сингл „Срце отвори“ поп-пејачката...

Погледнете како изгледаше маестралната изведба на Влатко Стефановски со неговиот син на „Златна Бубамара“! (ВИДЕО)

Влатко Стефановски доби „Златна Бубамара“ за неговиот албум насловен како „Мајчин...

Магазинот Форбс ја објави листата на најплатени жени во музиката: Ова е најплатената пејачка!

Магазинот Форбс ја објави овогодинешната листа на најплатени жени во музиката. На прво...

ВИДЕО: Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата најнова песна

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави...

ИЗНЕНАДУВАЊЕ! ЕМИНЕМ ГИ ШОКИРАШЕ ФАНОВИТЕ, САМО ОСУМ МЕСЕЦИ ПО ПОСЛЕДНОТО ИЗДАНИЕ!

Рaперот Маршал Метерс, познат како Еминем, на Instagram објави дека издава албум на наше...

TEXAS- НОВИ ХЕДЛАЈНЕРИ НА SKOPJE CALLING 2018!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека после долги години обидување, конечно една од...

Десет години без Тоше, наскоро нов албум со негови песни

Македонија и Балканот денеска се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред десет...

ВИДЕО: Ова е новата песна од Тоше Проески

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, вчера беше објавена нова негова...

ВИДЕО: Шакира е секси танчарка во спотот за „Chantaje“

Шакира ја покажува згодната фигура, а особено тонираните стомачни мускули, во спотот за...

Како Викторија Бекам пее хип-хоп: Објавен нејзиниот соло албум по 13 години криење

Албумот на Викторија Бекам кој требаше да биде насловен како „Come Together“ никогаш не беше...

Адел прогласена за текстописец на годината

Минатата година, Адел се врати со нејзиниот трет албум „25“ со кој направи вистински бум на...

С.А.Р.С. и „Ничим изазван“ објавија спот за синглот „Глупост“

Алтернативниот рок бенд С.А.Р.С: и деветочлениот состав „Ничим изазван“ го објавија спотот...

Ријана речиси гола снимаше спот во Мајами (фото)

Ријана стои пред луксузна вила во Мајами покриена со проѕирна наметка под која носи само...

Елена и Панчо со спот за нивната дуетска песна „Како да се радувам“ (ВИДЕО)

Спотот за заедничката песна на Елена Ристеска и Панчо од дуото ДНК е готов. На него се...

Ова е згодната девојка од омотот на новиот албум на Канје Вест

Најпрвин се претпоставуваше дека на омотот на новиот албум на Канје Вест позира неговата...