Таг:, , , , , , ,

Рецепт од руските тревари за лечење на алергијата на полен

Традиционалната медицина е докажана како најмоќна. Овој народен лек брзо ги ублажува...

Дали сте алергични на мачки? Оваа мачка сигурно ќе можете да ја галите

Една од необичните технолошки иновации изложени оваа година на саемот за технологија ИФА во...

Обична изгореница или алергија? Лесно откријте дали сте алергични на сонце?

Го поминавте цел ден на сонце и сега вашата кожа е црвена и чувствувате непријатна болка?...

Дали сте алергични на убодот од комарец?

Комарците се синоним на летото. Додека на многумина само им пречат, некои луѓе имаат...

Ве касна комарец? Ова е најдоброто решение!

Многумина се радуваат за доаѓањето на топлите денови, но со сонцето полека пристигнуваат и...

Сакала да ги зголеми усните, а доживеала хорор сценарио! (ВИДЕО)

Рејчел Кнапир од Велика Британија решила да ги зголеми усните, а по зафатот речиси ќе...

3 работи кои никако не смеете да ги правите пред секс!

Сексот е страствен момент во кој мора максимално да уживате. Но, постојат некои навики кои...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (27 ФЕВРУАРИ, 2018)

Ова е најдобриот подарок за 8-ми март Овен  Денот ќе ви започне со убава вест. Остатокот од...

Знаци кои укажуваат дека е време за детоксикација

Детоксикацијата е потребна на секој организам, па поради тоа не станува збор дали треба да...

Посолете лимон и ставете го покрај креветот: Резултатите се неверојатни

Се што треба да направите е да исечете еден лимон на четири дена, ставете го на чинија и малку...

Како да ја победите алергијата од сонце?

Оние кои се алергични на сонце не е лесно да го преживеат летото, бидејќи алергиските...