Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

#365среќа Анастасија Плужникова: „Откако постои Аликас на вистински начин научив како да се радувам на среќата на другите. Кога работите со љубов, добивате љубов“

Во сезоната на свадби, покрај многубројните обврски при организирањето на еден од...

За една година ова стана омиленото место за прослава за нови љубовни почетоци

Пред точно една година започна приказната наречена Аликас, местото кое оттогаш стана...

20 најпопуларни песни за првиот свадбен танц

Навистина има премногу одлуки што треба да се донесат пред свадбата од соништата. Но...

Македонски готвачи освоија златени медали на Интернационалниот гастрономски фестивал Истанбул 2018

Тимот на националната асоцијација на готвачи „Гастромак“ деновиве беше дел од 16-тиот...

Ова е сè што ви е потребно за да организирате успешен настан

Доколку планирате конференција од големи размери, настан, или, пак само мал состанок,...

Вака изгледаат свадбените бајки во ресторан Аликас…создадете ја и вашата (ВИДЕО)

Бајката не ја создава просторот, ниту пак музиката или временските услови…бајката ја...

Зошто Аликас е вистинскиот избор за вашата свадба?

Кога одреден локал за многу кратко време ќе привлече големо внимание, мора да се запрашаме...

Вака изгледа новоотворениот елегантен и уникатен ресторан Аликас (Фото+Видео)

Двајца вљубени, многу блиски, роднини и пријатели, завет за вечна љубов и почит, целовечерно...

Невестинската колекција на Оскар де ла Рента која го одзема здивот

Новата невестинска колекција за пролет 2018 на модната куќа Оскар де ла Рента изгледа како...

Кажете „ДА“ на Велигден! За љубов, за среќа, за вашата бајка!

Празниците се време за љубов, време да се поминат убави моменти со семејството, создавање...