Таг:, , ,

Што кажува за Вас бојата на Вашата облека

Кога брзаме наутро за на работа, често се случува да го облечеме првото нешто кое ни се фаќа...

Избегнете ја оваа грешка кога перете алишта во машина: Може да биде ризична по здравјето

Грешка што многумина ја повторуваат – еве што не треба да правите кога перете алишта во...

Зошто не треба да ги перете во машина алиштата на кои пишува „само рачно перење“

Сигурни сме дека ретко кој од нас ги почитува инструкциите напишани на етикетите на...

Комплименти кои мажите не ги сакаат

Можеби мислите дека звучи како комплимент додека му кажувате да вашиот партнер дека изгледа...

6 трикови како да ги раширите или стесните вашите фармерки

Сите ние се имаме најдено во оваа фрустрирачка ситуација – или материјалот се растегнал, па...

Се избира манекен од „реалните“ мажи, килограмите и мускулите не се важни!

Ако сакате да бидете манекен, а немате плочки на стомакот и гради цврсти како камен, тогаш...

Овие 4 бои се хит за сезоната која претстои!

Секоја нова сезона ја одбележуваат и нови бои кои се „ин“. Оваа сезона модната круна им...

Дали знаете дека сушарата може да собере повеќе алишта отколку што мислите?

Ако и вие сте дел од луѓето кои ги сушат алиштата на сушара, тогаш сигурно имате проблем да ги...

Овој зачин го имате во домот, а не знаете дека ја чува бојата на алиштата

Со помош на природни средства зацврстете ја бојата и освежете ја омилената облека. Со секое...

Дали знаете како се чисти машината за перење алишта?

Решението е едноставно! Машината темелно ја чисти долната облека, но како да ја исчистите...

Денеска е маченичка Теодосија: Жените никако не треба да го прават ова

Денеска е Преподобна маченичка Теодосија. Свети Теодосија била родум од Цариград, од богато...

ТРИПАТИ Е ПОЕВТИНО: Користете го ова за алиштата наместо омекнувач

Добро се познати сите својства на алкохолниот оцет, а сега може да го искористите и да...

Правите грешка: По ова никогаш нема да ги перете алиштата на 60 степени

Што е потопла водата, толку се почисти алиштата: Сите ние веруваме во тоа, но всушност не е...

Православните денес слават значаен празник – празникот на големите чуда, а еве што треба да се направи

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 октомври. Денеска е Св. маченици...

Испеглајте ги алиштата без употреба на пегла

Многу пати сме се нашле во ситуација каде што ни била потребна пегла за алишта, но истата или...

10 совети за лесно и практично пакување за вашето летно патување

Употребувајте вакум ќеси – со што ќе може да понесете повеќе облека, а таа ќе ви зазема...

Креативен изум: Машина за перење алишта во статичен велосипед

Bike Washing (BiWa) е машина е статичен велосипед, дело на студенти од еден кинески универзитет. Со...

10 необични работи кои ги прават само најдобрите пријателки

Врската помеѓу 2 најдобри пријателки е една од најсилните видови поврзаност која може да се...