Таг:, , , , , , , ,

Дали консумирањето алкохолни пијалаци навистина штити од корона вирусот?

Многумина ракијата ја користат како лек – дали навистина помага? Во овие денови на...

Направи сам: Антибактериски гел за раце за заштита од вируси

Во сезона на настинки, вируси и грипови особено е важно да знаете дека може и сами да...

Виски е новото вино: Зошто треба да се одлучите за чаша жесток пијалок

Помина времето кога се сметаше дека вискито е пијалок само за мажи. Напротив, смело се...

Чаша вино пред спиење: Истражувањето открива како алкохолот влијае на спиењето

Многу пати сме слушнале дека чаша вино пред спиење е добра идеја, а сега ви откриваме дали е...

Создава брчки, ја суши кожата и тоа не е сѐ: Како АЛКОХОЛОТ влијае на физичкиот изглед

Алкохолните пијалаци му штетат на вашиот црн дроб, но и на вашата кожа и изглед Стручњаците...

Винстон Черчил: Ако можете да го започнете денот без кафе…

Како што знаете, човештвото тргна по патот на технолошкиот развој, потполно занемарувајќи...

Намалете ги менструалните грчеви со вежбање, ѓумбир и течности

Употребата на ѓумбир,лесните вежби и течностите ги намалуваат менструалните болки....

Направете маска која ја негува косата во сончевите денови

Летото е во полн ек. Сончевите зраци го достигнуваат својот максимум. А, тие се најголем...

15 мисли на Ернест Хемингвеј кои ќе ве натераат да размислите

Ернест Хемингвеј преку својот стил на пишување го потресе светот на литературата. Овој...

Уште една причина зошто да го посетите Лондон: отворен првиот нудистички паб

Лондон е светска туристичка дестинација, а сега има уште една причина заради која треба да...

Арнолд Шварценегер ја откри тајната на неговиот протеински шејк (ВИДЕО)

Познатиот актер и бодибилдер им откри на фановите како изгледа неговиот протеински шејк кој...

Годишно по една када алкохол за секој Германец

Во Германија се консумираат големи количини алкохол. Според годишниот извештај за...

Совети за уживање во празничната трпеза

Ако сте од тие кои во текот на празничните денови „немаат мерка“, а после тоа со денови...

Холивудска насмевка или алкохол?

Зголеменото консумирање на алкохол има негативно влијание на мозокот, нивото на шеќерот во...

Консумирањето на алкохол може да предизвика паничен напад?

Кога телото го метаболизира алкохолот, нивото на шеќер во крвта паѓа. Анксиозност,...

Најскапото вино во светот се пие со лажичка?

Royal Tokaji, винарија која се наоѓа на североистокот во Унгарија го претстави најскапото вино во...

Секој ден започнете го со банана и топла вода: Оваа диета гарантира брзи резултати без гладување!

Оваа диета која подразбира започнување на денот со банана и шолја топла вода е позната како...

Анџелина Џоли конечно ги откри причините поради кои се разведе од Бред Пит!

Многумина се прашуваат како Анџелина Џоли успева да ја одржи витката линија со години, а...

Со чаша вино до поголема плата?

Луѓето кои редовно конзумираат алкохол заработуваат повеќе во однос на тие кои не пијат....

Љубовната приказна на Ејми Вајнхаус: Жената која до смрт сакаше проблеми!

Со огромната натапирана коса и Клеопатра шминка, силикони во градите, делуваше...