Таг:, , , , ,

Таа помина низ пеколот, а се врати како ангел!

Толку си  дива, не може никој и ништо да те скроти и немој да го дозволиш тоа, прекрасна си баш...

11 години без Тоше Проески: На денешен ден балканскиот ангел отиде во вечноста

Тоше Проески загина во тешка сообраќајна несреќа на 16. октомври 2007. година кај Нова Градишка...

Среќен роденден Тоше

Денес изминуваат 37  години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше...

Денеска е Собор на Св. Јован Крстител, еве што се прави на овој ден

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 7 јануари. Денеска е Собор на св....

Се слави Архангел Михаил – едно нешто не треба да го правите денеска

Архангел Михаил е водачот на небесните војски кој секогаш се јавувал на местата на кои се...

Секој хороскопски знак има ангел чувар – кој е вашиот?

Секој човек има ангел чувар, кој бдее над него и го чува. Секој од 12-те знаци во Зодијакот си...

Поучна приказна. Чувајте го својот ангел…

Разговарале човек и ангел..   Ангелот му се обратил на Човекот : Сакаш да ти го покажам...