Таг:, , , , , , ,

Еден поинаков априлилили: Идеи за маски во домашни услови за вашите деца!

Иако овој први април е сосема поинаков од сите претходни и не можеме да си дозволиме масовни...

Актерот Гораст Цветковски се маскираше во барбика! (ФОТО)

Актерот Гораст Цветковски оваа година одлучи да избере несекојдневна маска која сигурно ќе...

Истражи ја Крива Паланка- поврзи се со природата – Избери ја твојата омилена маска и учествувај на традиционалниот првоаприлски “Ден на шегата”

Највеселиот ден во годината за најмалите жители на Крива Паланка, а секако со ведро...

Основачот на Фејсбук, Марк Закерберг ја напушта компанијата

Неодамна се обелодени скандалот за злоупотреба на податоци на корисниците на Фејсбук...

Немате идеја за маска за своето дете за 1-ви април? Погледнете ги нашите предлози!

Се ближи денот на шегата, особено забавен и важен за најмладите. Направете му го овој ден на...