Таг:, , , , , , , , , , ,

На аукција пиштоли направени од метеорит стар 4.5 милијарди години

Пиштоли направени од метеорит стар 4.5 милијарди години се продаваат на аукција. Два пиштоли...

Револверот со кој се самоубил Винсент ван Гог продаден на аукција за 130.000 долари

Винсент ван Гог бил холандски сликар кој оставил големи траги во уметноста во 20-тиот век. За...

Хартиена чинија вредна 22.400 долари

Хартиена чинија која веќе била користена, а врз која фронтменот на групата „Нирвана“ Курт...

Кристијано Роналдо го вози најскапиот автомобил во светот

Фудбалерот Кристијано Роналдо е сопственик на најскапиот автомобил во светот- Bugatti  „La Voiture...

Сребрено шише за ракија од патник на Титаник продадено на аукција за 98.000 долари

Сребрено шише за ракија кое припаѓало на еден од патниците кој го изгубил животот на бродот...

На eBay можете да купите вистински диносаурус

На страниците за интернет продажба можете да најдете најразлични производи, од производи за...

Возилото на Мистер Бин на аукција

Зелениот автомобил „Бритиш лејланд мини” којшто комичарот Роуан Еткинсон со години го...

Колекцијата на Рокфелер на аукција: Се очекува половина милијарда од продажбата!

Уметничката колекција на милијардерот Дејвид Рокфелер во која се наоѓаат дела на Пабло...

Гитарата на Принц продадена за 700 000 долари

Гитарата на славниот пејач Принц, кој почина минатата година, продадена е на аукција...

Најголемиот розев дијамант на светот наскоро ќе биде продаден на аукција

На 4ти април во Хонг-Конг ќе се стави на аукција Розевата Ѕвезда, позната како најголемиот...

Голи фотки на Анџелина Џоли продадени на аукција

Старите црно бели фотографии на голата Анџелина Џоли, на кои имала само 20 години, се...