Чек дис аут
Search

Таг:, , ,

Бизнис елеганција: Аутфит створен за одење во канцеларија! (ФОТО)

Имаме предлог за одличен деловен стајлинг Манекенката Роузи Хантингтон ни даде одлична...

Фустани кои и одговараат на секоја дама! (ФОТО)

Можеби мислите дека не постои фустан кој одговара на секој тип на тело, но всушност има...

Белата боја е моден погодок за топлите денови

Иако акцентот е на впечатливите бои, за сезоната пролет/лето 2019 година белата боја е...

Што зборува облеката на првиот состанок за вас?

Првиот состанок секогаш предизвикува малку паника и возбуда. Изборот на облека која ќе ја...

Пролетен тренд: Како да ги комбинирате белите фармерки?

Фармерките се едно од најпопуларните модни парчиња кое го носиме во текот на целата година,...

„Ин“ се храбрите модни комбинации!

Од сезона во сезона трендовите ни покажуваат дека повеќе не е важно да ги усогласиме боите...

Како да направите совршена селфи фотографија?

Секој од нас може да направи добрa и интереснa селфи фотографија.  Многу пати сме се нашле во...