Таг:, , , , , , , , , ,

Ова е мажот кој доби доживотна лотарија – Секој месец ќе добива по 12.000 долари!

24- годишниот Дин Вејмс во моментот е зафатен со размислување што ќе прави со добивката од...

Аутистично момче детално ја нацртало картата на светот само врз основа на својата меморија

Аутизмот е комплексно и малку разбрано пореметување поради кое ауистите имаат потешкотии...

Аутистично девојче гениј: Нејзиниот талент го воодушевува светот! (ВИДЕО)

Кога родителите на малата Ирис Грејс откриле дека нивното дете болува од силен облик на...

Ова момче е слепо и аутистично, а кога излезе на сцена го расплака светот со својот глас!

Коди Ли е момчето кое успеа да го расплаче цел свет. Неговиот настап допре до срцата на...

ВО НЕДЕЛА НА ШКОЛКА, ГОЛЕМ ХЕПЕНИНГ ЗА ПОДОБАР СВЕТ „ПРАВИМЕ ДОБРИ ДЕЛА И РАСТЕМЕ ЗАЕДНО“

На 14 април (недела) на Школка во Градскиот парк, со почеток во 10:30 часот ќе се случи...

Што наследуваме од мајката, а што од таткото?

Дали сте се запрашале зошто имате убави, здрави заби, силна, густа коса или плави очи? Што...

Жирито лееше солзи, публиката громогласно аплаудираше- тој е слеп, има аутизам и епилепсија, а неговиот глас е ангелски

Настапот на 20 годишниот Денис Барта од Сараево речиси жирито на хрватскиот „Супер талент“...

Денес е светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот

Денес е Светскиот ден за подигање на свеста за аутизмот со цел да се стави акцент на пречките...

11 годишно момче со аутизам е светски шампион во таеквондо

Ethan Fineshriber е светски шампион во таеквондо, а неговата титула е уште позначајна заради фактот...

Ќе ви го скрши срцето: Фотографија од тинејџерка со аутизам на чиј роденден не отиде ниту еден поканет

Никој не сака роденденот да го помине сам. Фотографија од тинејџерка со аутизам, на чиј...

2-годишно дете со аутизам се заљуби во Снежана (видео)

На едно патување во Дизниленд во ноември минатата година, Аманда Кол, мајка на две годишното...

Како мачката може да помогне на деца со аутизам?

Не верувате дека мачките имаат терапевтска моќ? Тула и Ирис ќе ви го покажат тоа со нивната...

Го прашале каков е животот со брат кој има аутизам, тој земал камера и го снимил ова (видео)

Сите сме запознаени со аутизмот. Но како изгледа животот  кога растете со брат кој има...

Хит фотографии: Бербер потстрижува аутистично дете легнат на подот

Внимателен бербер ги освои симпатиите на многу лица откако пронајде начин како на смирен...

Сезам Стрит: Да се прослави уникатноста на секое дете

Девојче со големи и сјајни очи и широка насмевка е новиот лик во Сезам Стрит, создаден за...

ФОТО: Момче со аутизам ја нацрта картата на светот по сеќавање

Аутизмот е комплексно и слабо сфатено нарушување поради кое заболените имаат потешкотии во...

ВИДЕО: Едно семејство посвоило повредено куче за нивниот син со аутизам, но не очекувале дека нивниот живот тотално ќе се промени!

Џони Хики е дете дијагностицирано со аутизам, на кого не му помогнало лечење од доктор, туку...