Таг:, , , , , , , ,

Ако се плашите од турбуленции во авионот, секогаш бирајте го ова место!

Стјуардесите и екипажот во авионите откриваат кое место во авионот е најмирно. Ако се...

Ова се руските пилоти кои спасија 233 животи: Без многу искуство го направија невозможното

За само неколку секунди, два пилоти успеале да го приземјат онеспособениот авион во поле со...

Авион слетува на улица и уредно застанува на црвено! (ВИДЕО)

За 21 година работен стаж, ова е прв пат да видам како слетува авион на улица, изјавил...

Зошто сите патнички авиони се во бела боја?

Сигурно сте забележале дека логото или натписот на авионите секогаш е ставен на бела...

Најслаткиот пилот на светот: Ова бестрашно девојче управува со авион и одлично се снаоѓа! (ВИДЕО)

Погледнете како оваа бестрашно девојче управува со авионот правејќи неверојатни акробации...

Дали гумите на авионот може да експлодираат при слетување на авионот?

Многу луѓе чувствуваат страв од идејата за патување со авион. Некои се плашат од авионска...

Дали знаете дека во авионот постои скриена просторија за која знае само персоналот?

Некои авиони имаат посебна, тајна просторија која е наменета само за персоналот и служи за...

Се подготвувате за патување? Дознајте кои се најдолгите туристички летови!

Дали некогаш сте се запрашале кои авионски летови траат најдолго? Со напредокот на...

Како да се надмине стравот од летањето со авион?

Многу луѓе се плашат да летаат со авион поради потсвесен страв дека авионот ќе се урне. За да...

Во моментов се случува најдолгиот непрекинат лет во историјата. Ова се деталите околу летот!

Овој маратонски лет полета од Сингапур и патува до Њујорк 15.000 километри без попатни...

Приказната на еден Македонец која малкумина ја знаат: Се родил во авион и добил доживотно бесплатни карти, но никогаш не ги искористил

На 13 февруари 1978 година, за време на летот Б-707 од Југославија до Австралија, Марија Тодева од...

Овие производи не ги пакувајте во рачен багаж бидејќи ќе останете без нив

Кога се подготвувате за патување, информирајте се добро дали смеете да понесете со себе се...

Пет начини да го победите стравот од летање со авион

Една од најчестите фобии е стравот од летање и паниката која се појавува во моментот кога се...

Фановите на Анџелина Џоли шокирани гледајќи ги нејзините пилотски способности (ВИДЕО)

Документарецот „Зелената планета на кралицата“ во кој кралицата Елизабета открила...

Зошто овој пилот има повеќе од 170.000 следбеници на Инстаграм?

Можеме да кажеме дека многу луѓе се вистински воодушевени од неговата работа затоа што кој...

Ова е првиот ноќен клуб “на универзумот”: Луѓето ќе танцуваат без гравитација

Група од 20 љубители на забавата ќе имаат чест да го посетат првиот “ноќен клуб” во...

Неверојатни случајности документирани во 10 фотографии

Премногу добро да е случајно, но сепак ова се неверојатно случајни моменти уловени на...

Откриено најбезбеното место за седење во авион- погледнете кое е

Авионскиот превоз се смета за еден од најсигурните, но несреќи сепак се случуваат, па место...

Новак за првпат го покажа лицето на синот: Ова е Стефан Ѓоковиќ (ФОТО)

Најдобриот српски тенисер со својот тригодишен наследник направи селфи во авион и моментот...

Погледнете го ова шест годишно момче кое зачудува со своите пилотски способности

Иако мислиме дека знаеме многу повеќе од нив, децата многу често знаат да не изненадат со...