Таг:, , ,

Ова е Квока: Најсреќното суштество на планетата и нова опсесија на луѓето низ целиот свет!

Нова опсесија на социјалните медиуми е малото суштество по име Квока Кога за прв пат ја...

Австралија на едноставен начин ја заштити водата од загадување: Идеја која вреди да се примени!

Минатата година, во текот на летната сезона, надлежните во Квинана, Австралија, инсталираа...

Австралиската влада планира да ликвидира 2 милиони мачки, награда од 10 долари за секоја убиена мачка

Владата во Австралија донела шокантна одлука која на многумина ќе им звучи неверојатно, а...

Дал отказ, продал сѐ што има и тргнал на пат околу светот со својата мачка!

Австралијанецот Рич Ист решил да даде отказ и да продаде сѐ што има за да патува низ светот...

Нервозен кенгур напаѓа параглајдерист (ВИДЕО)

Кенгурот не му го возврати пријателскиот гест на австралискиот параглајдерист и му испрати...

Знаете ли како континентите ги добиле своите имиња?

Африка, Америка, Азија… Дали некогаш сте се запрашале зошто токму овие имиња? Дознајте...

Секси пожарникари и слатки мачиња (ГАЛЕРИЈА)

Освен тоа што работат опасна работа и ги ризикуваат своите животи за да ги спасат туѓите...

Не е се во изгледот: Ова е главниот критериум за жените при изборот на идеален партнер!

Жените помлади од 40 години поставуваат високи критериуми при избирањето на партнерот преку...

Артист ги трансформира обичните улични места со досетливи и смешни пораки

Задачата на уметниците е да создадат нешто необично од сосема обични предмети, со помош на...

12 слики кои докажуваат дека Австралија не е само друга држава, туку поинаков свет!

Австралија е земја која изобилува со неверојатни знаменитости, животински свет, природни...

Како да кажете „Здраво“ на 25 јазици

Не ви треба големо познавање на јазикот во државата каде што патувате, но убаво е да го...

Таа има 3 години, 160.000 следбеници на Instagram и своја куќа

Мед- Бела Дајмонд е три-годишно девојче од Австралија. Таа заработува до 500 долари по пошта,...

Oва се најчистите градови во светот

Со зголемување на бројот на светската популација, градовите во светот сè повеќе растат и се...

Популарни дестинации за 2018 година

Во последно време области на постудените климатски средини, како што се Исланд, Антарктикот...

На британците ќе им биде платено доколку ги вратат шишињата за рециклирање во продавница

Британските потрошувачи ќе бидат исплаќани до 6 шени за секое пластично, метално или...

20 фасцинантни фотографии од историјата (ВИДЕО)

Овие фотографии ќе го променат начинот на кој ја гледате историјата, а во време на паметни...

Поезија на австралиски начин: „Здраво Сиднеј Сити, ти си многу прити…“

Тошо ја покажа сопругата (ФОТО)

Познатиот комичар од триото на „К-15“, Васко Тодоров по неодамнешната венчавка изјави...

Овој дечко ги има најневеројатните селфиња со животни!

Ален Диксон е дечко од Австралија, кој себе си се нарекува “шепкачот на животни”, а...

Температура од 48 степени: Најтоплиот февруари во историјата на Австралија

Австралиските итни служби се подготвуваат за потенцијална катастрофа, откако мораа да...