Таг:, , , , ,

Колку е потребно за среќа? Мудра и емотивна приказна која ќе ја паметите

Емотивна приказна за разделбата на мајка и ќерка која ќе ја паметите долго Неодамна имав...

Мудар совет од една баба кој треба да го запомниме: Ќе дојде време кога ќе можеш да помислиш на утрешниот ден, без солзи

Никакви високи школи не ти го даваат вистинското, драгоцено знаење, кое можеш да го добиеш од...

110-годишната баба Лулу ја преживеа шпанската грозница, граѓанската војна а сега му пркоси на коронавирусот

Луиза Васкез де Силва е родена пред 110 години во градот Понтеведра во Северна Шпанија, таа ја...

Оваа баба секоја година во засолништето за бездомници носи полна вреќа капи кои сама ги плете

На светот му се потребни повеќе луѓе со топло срце какво што има оваа бабичка. Таа преку...

Поучна приказна за сите родители: Една баба чекала ред да плати на касата во самопослуга…

Една баба била на касата на голема самопослуга чекајќи ред да плати. Позади неа стоела една...

3 најдобри баби на светот според хороскопот: Обожавани, сакани, засекогаш запомнети!

Кажете ни во кој хороскопски знак е родена вашата баба, а ние ќе ви кажеме каква е. Водолија...

Напиши му на син ми дека сум починала, за да дојде да ме види

Еден поет некогаш рекол дека најголемата катастрофа е истовремено да си стар, болен и...

Направете вкусна пита со спанаќ по рецептот на баба!

Ќе ве воодушеви со вкусот и со изгледот! Состојки: 2 јајца 1/2 кг тенки кори 1/2 кг спанаќ 2 млади...

Стари фотографии кои докажуваат дека нашите баби и дедовци биле неверојатно забавни и откачени!

На моменти забораваме дека нашите баби и дедовци, како и сите повозрасни луѓе кои ги...

Најмладата баба на светот има само 25 години! (ФОТО)

Романката Рифка Станеску (25), која на 12. години родила дете, официјално е најмладата баба на...

Сите се восхитуваа на нејзината убавина: Фаталната Руби денес е баба, а вака изгледа без шминка!

Сите сигурно се сеќавате на најпопуларната негативка во теленовелата „Руби“, а 14 години...

Љубов посилна од ужасот на војната: Баба(96) и дедо(97) се во брак повеќе од 70 години! (Видео)

Сите знаеме за приказните за загубата и скршените срца на луѓе кои ја преживеале Втората...

Баба од Шпанија стана сензација поради сличноста со Доналд Трамп (Фото)

Една баба од Шпанија преу ноќ стана ѕвезда на социјалните мрежи – таа е неверојатно...

Има 4 деца и една внука: Можете ли да поверувате дека оваа жена има 47 години?

Џина Стјуарт од Австралија се прослави поради својот изглед, иако има 47 години, четири деца и...

Најевтиниот и највкусен ручек од само 3 состојки, по кој полуде цел свет! (РЕЦЕПТ)

Кога зборуваме за готвењето, годините во никој случај не претставуваат пречка за оваа...

Се сеќавате на Руби? Го победи ракот на дојка, а еве како изгледа денес!

Кога станува збор за мексиканските сапуници, навистина се ретки улогите кои не се...

Која била Баба Марта – чудна старица, која никој не смеел да ја налути

Со првите денови на пролетта, кога времето и понатаму е променливо, месец март често го...

Зошто треба да им бидеме благодарни на бабите и дедовците?

Луѓето велат дека времето поминато со баба и дедо е најубаво. Многу од децата ќе се согласат...

Некогаш најбаран топ модел, а сега горда баба

Официјално е. Сега сум баба, објави поранешната манекенка која многумина ја паметат по...

На бабите и дедовците ќе им се плаќа за чување внуци

Во Бугарија од денеска стартува проектот „Вработени родители“. Со овој проект вработените...