Таг:, , , , , , , ,

Како би изгледале принцезите на Дизни во реалниот свет?

Што ако принцезите на Дизни беа вистински девојки кои живеат во 2019 година? Ова се 10...

Ова е совршениот астролошки пар кој ќе има љубов како од бајките

Според астрологијата, каква ќе биде љубовта во една врска многу зависи од тоа колку...

Како ќе изгледаа Дизни приказните ако беа направени во 2017 година?

Со селфи стик, диети и мобилни телефони.  Тоа би бил сумираниот поглед на последнава година,...

Кој не би сакал да престојува во овие кабини како од приказните?

Овие кабини како од приказните, се сосема очекуван производ од Dan Pauly, човек кој израснал...

Норвешка земја од бајките

Норвешка е  земја со неверојатна бајковита архитектура. Почнувајќи од црквите изградени во...

Мрачната вистина за бајките: Заспаната убавица била силувана, а пепелашка ја убила маќеата!

Браќата Грим со своите првобитни приказни ја претставиле социолошката состојба која...