Таг:, , , , ,

На која температура треба да ги перете алиштата во машина за перење за да ги убиете бактериите?

Британските стручњаци го дадоа својот одговор Бидејќи облеката е една од главните...

Научниците веруваат: Ова е најризичното место во домот за пренесување на корона вирусот!

Новиот вирус очигледно се задржува во фекалните материи долго време, покажа една студија...

Како може да се разболите од коронавирусот поради ноктите

За време на пандемијата, зборуваме многу за рацете и нивно миење, но исто така треба да...

КАКО ДА ГО СТЕРИЛИЗИРАТЕ МОБИЛНИОТ ТЕЛЕФОН ЗА ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈАТА ОД КОРОНА ВИРУСОТ: Ова мора да го правите за да ја спречите заразата

Како да се стерилизира мобилниот телефон? Еве што велат експертите од ИТ! За почетoк, кога ќе...

Внимание за време на епидемија: Како правилно да ги чистите вашите телефони и да спречите ширење бактерии

Мобилните телефони се едни од најнечистите нешта кои ги имаме со себе, а за време на ширењето...

Дали пристојноста е опасна по здравјето?

Љубезните манири можат да бидат причина за грип. Време е да заборавите на претераната...

Зајакнете го вашиот имунитет и заштитете се од вируси: Секое утро пијте го овој неверојатно здрав пијалок

Напивка за посилен имунитет и поотпорен организам! Секое утро испијте една чаша и заштитете...

Пиете кафе или чај на работа? Еве зошто треба да престанете со тоа!

Ако имате своја шолја вво канцеларијата или ја користите онаа од кујната на канцеларијата,...

Во брадата се наоѓаат повеќе бактерии отколку на влакната на кучињата?

Доколку ви се допаѓаат мажи со брада, можеби после ова ќе го промените мислењето. Научниците...

Маскарата е извор на инфекции?

Црвенилото и чешањето на очите се само некои од последиците за кои одговорноста може да ја...

10 најдобри природни антибиотици

Природата е постојано во наша служба. Постојат многу лековити растенија кои успешно...

Обрнете внимание на шолјата за кафе: Таа може да биде извор на бактерии!

Сунѓерчето за перење садови неретко е вистински извор на бактерии, но е и уште поопасна...

Генијален трик: Ова е наједноставниот начин за чистење теписи!

Чистењето на теписите не е ни малку лесна работа. Дури и кога ќе се потрудите повеќе околу...

Размислете уште еднаш пред да влезете во домот со чевли!

На многу од нас им се случило барем еднаш да влезат во домот со чевли. Во тој момент мислиме...

Еве зошто никогаш не смеете да го јадете делот од мувлосаниот леб кој сте го исчистиле

Кога ќе видат дека мал дел од лебот мувлосал, поголемиот дел од луѓето го отстрануваат тој...

Не го ризикувајте вашето здравје! 5 највалкани предмети кои ги допираме секојдневно

Сите се плашат од болестите кои се пренесуваат преку фекалиите, но даските на ВЦ шолјите...

5 места во кујната кои имаат повеќе бактерии од тоалетот

Бактериолошките тестови откриле кои се петте највалкани места во кујните. За да го спречите...

Еве зошто не треба да го местите креветот наутро, причината ќе ве изненади!

Уште од мали, нашите родители не учат на некои правила кои во иднина прераснуваат во наши...

Оваа апликација ќе препознава дали има бактерии во храната

Постојат малку методи со кои може ефикасно да се спречи труење од храна. За да ја тестираме...

Погледнете што живее и расте во апаратите за сушење раце

Никол Вард е млада мајка од Калифорнија која спровела еден експеримент. На секои три минути...