Таг:, ,

Како правилно да се исчисти БАЊАТА за време на епидемијата: 4 работи што треба да ги дезинфицирате најчесто

Правилно чистење и дезинфекција на вашата бања за време на епидемија – еве 4 работи на што...

Научниците веруваат: Ова е најризичното место во домот за пренесување на корона вирусот!

Новиот вирус очигледно се задржува во фекалните материи долго време, покажа една студија...

Ова е најлошата работа што можете да ја направите за вашата кожа при капење

Сите го правиме ова без да знаеме колку и штетиме на нашата кожа Ништо не може да ја надмине...

Студент успеа да го претвори стариот автобус во луксузен дом

Студентот на архитектура, реши да претвори  стар автобус во удобен и модерен дом. Тој бил...

Што луѓето прво го забележуваат кога ви доаѓаат на гости?

Пристигнувањето на гости обично се прогласува за вонредна состојба, кога е неопходно куќата...

Ова мало слонче кое се бања е најслаткото нешто што ќе го видите денес! (ВИДЕО)

Иако има проблеми со рамнотежата, сепак ова слонче не се откажува од идејата да се избања....

ВНИМАВАЈТЕ: Поради оваа грешка бањата ви е полна со бактерии

Знаете дека од најиритантни работи кога ќе почнете да живеете со партнерот е спуштање,...

Туширање пред спиење- да или не?!

Пред спиење, убав туш од 10 минути со топла вода или можеби бања за релаксација – ах, нема...

Одличен рецепт за уживачка природна купка

Овие опуштачки купки ќе ве освојат оваа есен и зима, а се што ви е потребно за нив веќе го...

Инспирација: Необични огледала за во бањата

Огледалата даваат посебна убавина на просториите и воедно ги прават визуелно поголеми, а...

Иновативна бања во облик на хамок, го носи уживањето на друго ниво

Сплет од иновација, технологија и уметност е оваа бања во облик на хамок, креирана за целосно...

Време е за бањање, но на овие кучиња не им се допаѓа таа идеја… (ВИДЕО)

Бањањето на кучињата е неизбежно, но тоа не значи дека е доброволно.  Едноставно некои...

Како да ја исчистите мувлата од вашите ѕидови!

Идеални места за развој на мувлата се влажни површини, како што се влажни делови на ѕидовите...

Како да му ја олесните летната жештина на вашето бебе

Високите температури не се пријатни за никој, а особено не се пријатни за најмладите, за...

Сте се прашувале како изгледа луксузен лет вреден 23.000 долари? Видете сами…

Sam Huang, искористил поени од остварените летови чија бројка била 60,000 AAdvantage miles и доплатил 108...

Детали кои ќе го внесат сонцето во вашиот дом

Жолтата боја е една од најсилните бои во спектарот. Моќните и топли нијанси се многу...

15 РАБОТИ ШТО МАЖИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ГИ РАЗБЕРАТ ЗА ЖЕНИТЕ

Да, ги користиме сите 400 козметички производи во бањата и потребни ни се куп перници на...