Таг:, , , , , ,

Маски за лице од банана кои ќе посакате да ги пробате уште веднаш

Маската за лице со банана е позната по своето лековите дејство на кожата. Еднаш кога ќе ја...

Банана леб: Само од 4 состојки, а вкусот е вистинска магија! (РЕЦЕПТ)

Ви предлагаме да го направите овој совршен десерт за целото семејство Состојки: 700 гр. банани...

За добар имунитет: Смути од спанаќ, јаболко и банана

Ова смути е богато со железо, калиум и калциум – минерали кои го зајакнуваат организмот и...

Пржени банани со мед и цимет (РЕЦЕПТ)

Откријте го вкусот на пржените банани со мед и цимет… Вкусот на овој десерт ќе ги...

Посни колачи – готови за 5 минути: Овие се најубавите бомбици од банана (РЕЦЕПТ)

Најбрзиот вегански колач – рецепт кој што ќе го обожавате! Ако сакате да направите нешто...

Брз ролат со банани: Целото семејство ќе ужива во овој десерт! (РЕЦЕПТ)

Брзите десерти се секогаш најдобри. Тие доаѓаат како некој подарок. Не валкаме многу садови,...

Рецепт за супер смути од банана: Ги согорува масните наслаги и го буди хормонот на среќа

Го поттикнува слабеењето, го чува здравјето на целото тело и го подобрува расположението!...

Банана колач без печење, без јајца, без брашно: Омилен десерт на секоја маса (РЕЦЕПТ)

Вегански десерт од само 3 состојки! Здрав колач кој претставува неодолива хармонија на...

Палачинки со банана и киви (РЕЦЕПТ)

Вкусни палачинки со банана, киви и крем сирење – одличен домашен десерт кој ќе го...

Смути од боровница и банана готов за 5 минути: Ќе бидете сити и полни со енергија! (РЕЦЕПТ)

Направете го овој здрав напиток за најубав почеток на денот. Состојки: 1 зрела банана 50 гр...

Банана – извор на здравје и убавина

Бананите отсекогаш се сметале за здраво овошје, но зошто? Што ги прави толку вкусни и зошто...

Како само една банана на ден може да ви помогне да се справите со депресијата

Јадете банана – и ќе бидете расположени! Во зима, кога нема доволно сонце и топлина, се...

Најубавата посна чоколадна торта со банани: Вегански рецепт кој носи ЉУБОВ

Рецепт за посна чоколадна торта со банани – без јајца, без млеко! Совршен вегански десерт!...

Направете природна маска за лице од банана: Ја затегнува кожата, ги регулира брчките и го изедначува тенот

Маската за лице од банана ја враќа младоликоста и има позитивен ефект врз тенот! Оваа маска...

Смути со банана и ѓумбир: Го подобрува варењето на храната и ги топи масните наслаги на стомакот!

Ви предлагаме да ја пробате оваа напивка за која сме сигурни дека ќе има позитивни ефекти...

Напиток што треба да го пиете пред спиење: Рецепт за чај од банана и цимет

Ќе спиете безгрижно, без да се разбудите – еве како да направите чај од банана и цимет!...

Ова овошје го намалува стресот и го смирува нервниот систем: Дознајте кое овошје го активира хормонот на задоволство

Совршена е за ужина, слатки и овошни салати, а еве кое овошје помага да се смири нервниот...

Јапонска диета со банани која гарантира брзинско симнување на килограмите

Утринската „банана диета“ е вистински хит во Јапонија Во Јапонија таа се нарекува...

Сосема поинакви овесни снегулки со банани: Појадок што го одржува нашето здравје и енергија

Неверојатната комбинација која сите ја сакаме – овесни снегулки и банани! Еве што се...

Рецепт за супер смути од банана: Ги согорува масните наслаги и го буди хормонот за среќа

Го поттикнува слабеењето, го чува здравјето на целиот организам и го подобрува...