Таг:, , , , , , , , , , ,

Секој ден започнете го со банана и топла вода: Оваа диета гарантира брзи резултати без гладување!

Оваа диета која подразбира започнување на денот со банана и шолја топла вода е позната како...

Дознајте каква храна треба да консумирате за добро расположение

Здравите намирници го снабдуваат телото со хранливи материи и се неопходни за нормално...

Освежете се со домашен сладолед: 5 одлични рецепти за вкусен десерт

Сладоледот во летните денови е омилениот десерт за сите возрасти. Разладете се во овие жешки...

Направете сами: 5 рецепти за вкусен домашен сладолед

Ви откриваме како да ги направите оние класичните, па се до сладоледи чија основа се зрели...

Што ќе му се случи на вашето тело доколку јадете по 2 банани секој ден во месецот?

Бананите се егзотични плодови кои се полни со хранливи материи и претставуваат комплетна...

Која храна треба да ја консумирате за да се изборите против депресијата?

Депресијата претставува состојба на нерасположение и аверзија кон активност, која може да...

Храна која треба да ја јадете во зима

Зимата е сезона во која многу луѓе страдаат од настинки и болести. Еден од начините да се...

Здрави оброци кои ќе ја одржат енергијата на високо ниво

Храната игра голема улога во одржување на нивото на енергија на организмот. Некои оброци...

Што ќе му се случи на вашиот организам ако јадете по две банани дневно?

Сите сме свесни дека бананите се здрави, но кога би јаделе секојдневно по две банани, за брзо...

Се појавија првите ГМО банани, еве како да ги препознаете

Голем број од луѓето не обрнуваат внимание на налепниците кои се на кората на овошјето, туку...

Дали сте виделе црвени банани? Нема да верувате какви здравствени придовки има!

Утврдено е дека црвените банани се нутритивно посупериорни во однос на своите жолти...

Откако ќе го прочитате ова, овој дел од бананите никогаш повеќе нема да го фрлате!!!

Предностите на бананите се многу добро познати, но моќните својства на нивната лушпа се исто...

Што можете да јадете навечер, а да не се здебелите

Доцна е навечер, а вие заглавивте со филмови и имате огромна потреба да изедете еден голем...

Кои банани се најздрави – зрелите, зелените или презреаните?

Некои луѓе преферираат меки, а некои тврди банани. Меѓутоа, никој не обраќа внимание кои се...

ВИДЕО: Ако имате брадавици, ставете им кора од банана

Познато дека бананите содржат природни шеќери – сахароза, гликоза и фруктоза во...

Што ќе се случи ако 1 месец јадете по 2 банани секој ден?

Бананите може значително да им помогнат на жените за време на ПМС, ја регулираат работата на...

НАВАЛЕТЕ НА “ПЕГАВИТЕ” БАНАНИ: ЕВЕ И ПОРАДИ ШТО СЕ ПОЗДРАВИ!

Нема кој не ги сака бананите! Ова чудотворно овошје е омилено за сите, без оглед на годините...

Користете ги овие намирници и решете ги проблемите со стомакот

Овие лековити намирници ќе ги смират грчевите во желудникот, гасовите и надуеноста. Чајот од...

Фото: Слон му ја украдете камерата на дечково и погледнете што направи…

Што ќе се случи кога слон ќе ви ја украде камерата додека вие се обидувате да го нахраните со...

Банани, бадеми и темно чоколадо за добар сон

Недостигот на сон е еден од честите проблеми со кои се соочуваат луѓето на сите возрасти....