Таг:, , , , , , , , ,

Барак Обама облечен како Дедо Мраз ги изненади децата во болницата во Вашингтон

Барак Обама во улогата на Дедо Мраз се појави во државната болница во Вашингтон. На снимките...

Според Барак Обама ова се трите прашања кои треба да си ги поставите пред да стапите во брак

По речиси 26 години брак, поранешниот претседател на САД, Барак Обама станал вистински...

Цукерберг и Обама секој ден носат иста облека, тоа не е случајно

Сите деловни луѓе сакаат да бидат попродуктивни, а еден од начините за подобри резултати е...

Канје Вест на Валентајн објави преку 50 фотогорафии од најиконските парови според него

Канје го искористи денот на вљубените, па кога главна тема на 14-ти февруари беше љубовта, тој...

Меланија Трамп на „Твитер“ следи само пет лица. Кога ќе прочитате кој е петтиот, ќе се изненадите

Твитер профилот на првата дама на САД, Меланија Трамп го следат околу десет милиони луѓе, но...

Љубов како Барак и Мишел Обама – Овој пар ги рекреирал романтичните фотографии на претседателот и првата дама

Барак и Мишел Обама можеби повеќе не живеат во Белата Куќа, но тоа не значи дека ја изгубија...

Барак Обама ја пее мега популарната „Shape of You“ на Ед Шеран (ВИДЕО)

Она кога Барак Обама ја пее мега популарната песна „Shape of You“ на Ед Шеран е секако монтажа,...

Љубовта помеѓу Мишел и Барак Обама низ 15 фотографии

Заврши и вториот мандат на претседателот на САД, Барак Обама кој во историјата е запишан...

Неколку причини зошто Барак Обама е најдобриот претседател кој некогаш го имала Америка

Во изминатите 8 години, Пит Суза беше официјалниот фотографер за Белата Куќа. За време на...

Најдобрите фотографии од Барак Обама, кои ќе ви покажат зошто е тој најкул претседател до сега

Официјалниот фотограф на Белата Куќа, Pete Souza ги открива неговите омилени фотографии на...

Mишел Обама на чај со Меланија Трамп

Додека Доналд Трамп беше зафатен со средбата со Барак Обама во Белата куќа, во исто време,...

Дете му го понудило својот дом на Сириец и го трогнало светот: Нека дојде кај нас, ќе му бидеме семејство, а тој наш брат

Писмото кое 6-годишното дете го пратило до американскиот претседател Барак Обама, а во кое...

Зошто Барак Обама е најкул претседател? Гостувањето кај Џими Фалон ќе ви разјасни…

Барак Обама во повеќе наврати се покажа како најкул претседател што Америка некогаш го...

Пилотот го симна Обама од хилихоптерот, бидејќи не го отпоздрави маринецот!

Пилотот без проблем го врати претседателот на САД надвор да го отпоздрави маринецот кој го...

Колкава е платата на Обама?

Претседателот на САД – Барак Обама, зема плата од околу 400 илјади долари годишно, пишува Business...