Таг:, , , , , , , , ,

Вардар во финале на Лига на шампионите: Со неверојатен пресврт ја победи моќната Барселона!

Вардар повторно ќе игра во финале од Лигата на шампионите, и повторно преку Барселона! Иако...

Овие градови ја имаат најдобрата храна во светот

ТripAdvisor објави годишна листа на градови со најдобра локална храна. Листата беше составена од...

Фондацијата на Меси собра 2,6 милиони евра за деца болни од рак

Хуманитарната фондација на Лионел Меси и Фондацијата „СНФ“ собраа 2,6 милиони евра за...

Меси е еден од најплатените фудбалери во светот, а вака изгледа неговиот дом! (ФОТО)

Иако заработува дури седум милиони евра месечно, домот на Лионел Меси изгледа скромно. Иако...

Осум интересни факти за Барселона кои не сте ги знаеле

Барселона е град кој се одликува со својата елегантност, познат е по неговата импресивна...

Прекрасна медитеранска куќа која наликува на цвет

Минималистичка, едноставна, природна, со прекрасен поглед на Медитеранот, оваа куќа...

Се преселиле од Москва во Барселона, во овој прекрасен стан од соништата

Дали некогаш сте размислувале да спакувате неколку куфери и дефинитивно да се преселите во...

Несекојдневна глетка: Со интересен танц Меси го прослави голот против Билбао (видео)

Барселона го совлада Атлетик Билбао со 2-0 на домашен терен во рамките на 29 коло од шпанската...

Познати двојките за четрврт-финалето во Лигата на Шампионите: Јувентус на мегдан со Реал M., Сити против Ливерпул

Јувентус против Реал Мадрид е најзвучната двојка во четвртфиналето од Лигата на...

Како е да се биде птица во срцето на Каталонија?

Барселона, срцето на Каталонија е шармерски град кој ве освои со својата магија уште на прв...

Гризман во Барселона за 100 милиони евра

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман ќе оди во Барселона за 100 милиони евра во...

Најубавите соби и вили од Европа во кои треба да престојувате

Airbnb e сервис кој ги прескокнува класичните туристички агенции и на се поголем број...

Десет најпосетувани градови за 2017 година

Социјалната мрежа Инстаграм започна да се користи во 2010 година и за овие седум години успеа...

Најубавите божиќни дестинации

Божиќниот период е најубавиот перид во годината. Тоа е период кога метрополите се...

Таа е и најубава: Најдобрата фудбалерка во светот ги освои фудбалските фанови (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Лике Мартенс е избрана за најдобра фудбалерка на светот за 2017 година. Холанѓанката, која...

Чудата во фудбалот се случуваат, Барса го елиминира ПСЖ

Барселона и Борусија Дортмунд им се придружија на Реал и Баерн во четвртфиналето, во Лигара...

Ова е обложувачот на вечерта – погледнете како ги типувал Барсeлона и Борусија Дортмунд

По вчерашниот невообичаен ден во кој двата натпревари кои се играа во Лигата на Шампионите...

Барса разиграна против Селта, Реал сигурен кај Еибар

Фудбалерите на Барселона го задржаа водството во шпанскиот шампионат откако на својот...

ФОТО: Кире и Борко се дружеа со Роналдињо

Легендарниот фудбалер на Барселона, Бразилецот Роналдињо, повторно се врати на „Камп Ноу“,...

Нејмар доживеа сообраќајна несреќа, но вечер ќе игра (ВИДЕО)

Напаѓачот на Барселона, Бразилецот Нејмар, доживеал сообраќајна несреќа со својот...