Таг:, , , ,

Чувајте ги луѓето кои ви ги полнат батериите, а не главата

Во својот живот многу време трошиме на тоа да бидеме со своето семејство и пријателите а за...

Првата женска екипа на астронаутки ќе патува во вселената на 21. октомври!

НАСА соопшти дека две жени кои се наоѓаат на Меѓународната вселенска станица во октомври за...

Овие предмети во вашиот дом се сериозни преносители на бактерии

Во домот поминуваме најголем дел од нашето време, па затоа е важно да се внимава на скриените...