Таг:, , , , , , ,

СКОПЈЕ СИТИ МОЛ ДОБИ МЕЃУНАРОДЕН СЕРТИФИКАТ ЗА ИСПОЛНУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА НА COVID-19 – ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ФОТОГРАФИИТЕ

„Скопје Сити Мол “ од 16 јуни 2020 година е првиот трговски центар во Република Северна...

Заштитете се себеси и најблиските: Нарачајте ја вашата омилена храна преку бесконтактната достава на Кликни Јади

Деновиве не постои човек кој не е засегнат од вонредната состојба поради пандемијата...

20 најбезбедни градови на планетата

Откако ги рангираа најбезбедните дестинации за синглови, туристите решија да откријат во...

Како најлесно да го заштитите домот од сите ризици и опасности?

Иако домот е нашето омилено место каде што секогаш се враќаме, каде што уживаме и се...

Ако се плашите од турбуленции во авионот, секогаш бирајте го ова место!

Стјуардесите и екипажот во авионите откриваат кое место во авионот е најмирно. Ако се...

Се ближи почетокот на уште една учебна година: Заштитете ги вашите деца од незгоди, тие се нашата иднина!

Животот на секој од нас се состои од убави моменти за кои вреди да се живее, но некаде помеѓу...

Животот нѐ носи на неочекувани дестинации, но секогаш не враќа дома: Пружете му ја правилната заштита на вашиот дом!

Кога зборуваме за среќата и нештата кои нѐ исполнуваат во секојдневието, секако најпрво...

Презервативи кои ја менуваат бојата доколку партнерот има сексуално пренослива болест!

Сексот е основата на човечкото постоење. Без секс, никој од нас не би бил тука. Тоа е убава и...

Подгответе се за патување: 10 совети за лична безбедност кога патувате надвор од државата!

Без обзир на тоа дали прв пат одите на одмор надвор од државата или сте редовен патник, многу...

Што треба да направите пред да тргнете на патување? Заштитете се од ризиците на овој начин!

Во сезоната на патувања, со нерпение го чекаме почетокот на одморот и сите благодети кои...

10 прекрасни дестинации во Европа кои ќе посакате да ги посетите веднаш!

Изминатата година со авион патувале 3,8 милијарди луѓе. Статистички тоа значи дека секој втор...

Никогаш сами – спокојно и сигурно на секое патување

Патувањата по светот често знаат да бидат непредвидливи. За спокојно патување добро е вие и...

Што треба да знаете кога купувате нов стан?

Кога избирате нов дом особено треба да посветите внимание на удобноста, квалитетот и...

Зошто сите патнички авиони се во бела боја?

Сигурно сте забележале дека логото или натписот на авионите секогаш е ставен на бела...

Секс за време на бременоста: Да или не?

Многу парови се збунети кога се работи за сексот за време на бременоста. Некои практикуваат,...

2-ри мај е светски ден на лозинките. Кои се најпопуларните лозинки во светот?

Правилното креирање на лозинка е прв чекор во заштита од злоупотреби на интернет, а...

Зимските гуми не се за топли денови

Пролетта веќе пристигна, а со неа и потребата за промена на гумите на автомобилот. Зимските...

Потешките автомобили се побезбедни! Или сепак не?

Повеќето луѓе мислат дека потешките автомобили се побезбедни. Иако на прв поглед делува...

Како да изберете соодветна играчка за вашето дете?

Родителите најдобро ги познаваат интересите, потребите и желбите на своите деца, сепак,...

Овие производи не ги пакувајте во рачен багаж бидејќи ќе останете без нив

Кога се подготвувате за патување, информирајте се добро дали смеете да понесете со себе се...