Таг:, , , , , ,

Утре во Пунктот за бездомници на Црвениот крст во Момин Поток, ќе се поделат 70 новогодишни пакети со топла облека

Во пресрет на новогодишните празници, на 25 декември (среда) со почеток во 11. часот во Пунктот...

Оваа баба секоја година во засолништето за бездомници носи полна вреќа капи кои сама ги плете

На светот му се потребни повеќе луѓе со топло срце какво што има оваа бабичка. Таа преку...

„Улични продавници“ кои даваат облека на сиромашните луѓе се појавуваат ширум светот!

Неколку хумани луѓе дошле до идеја да ги поврзат луѓето кои немаат ништо со оние кои имаат...

Автобуска станица претворена во топол дом за бездомни кучиња!

Вработените во автобуската станица им обезбедија дом на кучињата, познати како Зоино,...

Официјално Холандија е првата земја без кучиња скитници!

Можете ли да замислите колку би бил поубав светот без кучињата скитници? Холандија сериозно...

По повод Новогодишните празници на 28. декември во Пунктот за бездомници-Момин Поток, ќе се одржи традиционален ручек!

По повод Новогодишните празници на 28.12.2018-петок во 11 часот во Пунктот за бездомници-Момин...

Понекогаш е доволен само мал гест: Ова е најхуманиот Дедо Мраз! (ВИДЕО)

За да направите некого среќен, да му помогнете кога му е најтешко и да предизвикате насмевка...

ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ВО ФУНКЦИЈА НА ПОДОБАР СВЕТ: ИКТ СЕКТОРОТ СО ДОНАЦИЈА НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ХРАНАТА

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) го одбележува...

Трогателно видео: Ова девојче се бори со дождот за да ја заврши домашната задача откако станаа бездомници со семејството

Ова е трогателен момент кој прикажува девојче кое се бори со дождот за да ја заврши...

Зошто ќерката на Џеки Чен живее како бездомничка?

Ета Чок Лем, ќерката на познатиот актер Џеки Чен е бездомничка и живее под мост заедно со...

Моќни портрети од бездомници и тоа што сонувале да бидат

Фотографот Horia Manolache живее во Сан Франциско, кој е втор град на листата со најголема...

Дознајте како денес да ја донирате вишокот храна од новогодишната ноќ за бездомниците

Здружението на граѓани „Љубезност“ ги повикува сите хумани луѓе, на кои ќе им остане вишок...

10 ѕвезди кои некогаш биле бездомници, а денес имаат милиони

Од Даниел Крег до Хали Бери, овие денешни ѕвезди во некој период од нивниот живот живееле на...

ВИДЕО: Македонец кој живее во Лондон прави 20 мали добри дела пред својот 20. роденден

И малите дела имаат моќ да развеселат нечиј живот. Пред да наполни 20 години, кочанчанецот...