Таг:, , , , , , , , , ,

Подвижната библиотека Библиобус ги поттикнува учениците да читаат книги!

Подвижната библиотека – Библиобус на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ патува низ...

Оваа жена го претворила дрвото старо 110 години во мала библиотека за соседството!

Иако живееме во модерно време со пристап до знаење од секаков вид само со кликнување на...

Неверојатна библиотека стара 300 години во Даблин, со ходник долг 65 метри исполнет со илјадници книги

Вистински рај за љубителите на книгата е Long Room, неверојатна библиотека долга речиси 65 метри...

Овие работи треба да ги направите за себе

Многу луѓе се посветуваат многу на работата и на обврските, поради што забораваат да си...

Во Кина е отворена библиотека која ќе ви го одземе здивот

Во Кина е отворена библиотека со неверојатни 1,2 милиони книги, а внатрешноста ќе ви го одземе...

6 работи што треба да ги знаете пред да ја прочитате новата книга на Ден Браун

Неодамна излезе „Потекло“, новото дело на Ден Браун, кое светската јавност и верните...

Домашни библиотеки какви што би посакал да има секој љубител на книги

Живееме во дигитално доба, но ништо не се споредува со чувството да држиш книга во рака....

Погледнете ја трансформацијата на оваа подземна железница во Њу Јорк во подвижна библиотека

Благодарение на инспиративната иницијатива на една јавна библиотека од Њујорк, возењето во...

Симетрични фотографии од прекрасни библиотеки низ светот

Дури и најубавите места на светот треба да бидат фотографирани од добар фотограф за да биде...

Клементинум – најубавата библиотека во светот

Лоцирана во Прага, Клементиум е веројатно најубавата библиотека во Чешка, но и во светот....

Мала „библиотекарка“: Има само 4 години, а веќе има прочитано повеќе од 1.000 книги

Четиригодишно девојче ја доби честа да помине еден ден како библиотекарка во најголемата...

Се откажал од неговата работа за да го исполни својот сон (Видео)

Секој човек има свои најстрасни желби и сон по кој цели да го исполни. Но до која мера би...

Ова се најубавите библиотеки во светот

Olivier Martel Savoie е фотограф од Монтреал кој, во неговата инстаграм серија #olive_libraries  докажува...

Популарната девојка што сними селфи порно во библиотека има и инстаграм профил

Кендра Сандерленд (19) стана вистинска интернет сензација откако во медиумите ширум светот...

Прва библиотека на плажа во Дојран

Летните температури носат и супер новитети. Еден од нив е податокот дека општина Дојран ќе...

Прво се соблече во библиотека, а сега и за Плејбој

Кендра Сандерленд (19) стана вистинска интернет сензација откако во медиумите ширум светот...

ИНТЕЛИГЕНТНИТЕ ЛУЃЕ СЕ НОЌНИ ПТИЦИ СО НАГЛАСЕН СЕКС НАГОН?!

Вообичаено кога треба да замислиме личност со висок коефициент на интелигенција,...

ВИДЕО: Студентка снимила видео како маструбира во библиотека – Добила 260.000 лајкови но и притвор !

Кендра Сундерланд (19) станала ѕвезда на Универзитетскиот кампус во Орегон откако на веб...

Фотографии од имотот на Том Круз во Колорадо

Една од најголемите филмски ѕвезди, Том Круз, одлучи да го продаде имотот во Телјурајд,...

Топ 10 најнеобични згради низ светот

Низ светот постојат неверојатни дела на аритектурата, значајни по својата историска...