Таг:, , , , , , , , , , , ,

Дали знаете зошто невестите го фрлаат бидермаерот?

Пролетта пристигна, а со неа и новата сезона на свадби. Во овој период од годината најголем...

Девојката го фатила бидермаерот на свадба, но реакцијата на нејзиното момче ги изненадила сите! (ВИДЕО)

Фаќањето бидермаер на свадба за слободните девојки најчесто претставува предизвик, а едно...

Кога свадбениот букет ќе се замени со мали кутриња, тоа би изгледало вака

Секоја невеста со себе носи букет или бидермаер на денот на свадбата. Но, доколку не сакате...

Инспирирајте се од овие совршени и необични зимски невестински бидермаери

Зимскиот период е одличен период за свадби, снежната прекривка, романтичните светла и...

Таа го фати бидермаерот на Ана, а реакцијата на кумот на Швајни го сруши интернетот!

Мирјам Гроснер ќе биде следната невеста. Светската шампионка во биатлон и сопственичка на...

Какво значење имаат најголемите свадбени традиции?

Свадбените обичаи ги поврзуваме со среќа или несреќа, но дали знаете кое е нивното вистинско...

Тема за пролетните свадби – Декорации со црешови цветови

Пролетта е можеби најубавото годишно време за прославување на љубовта. Пријатно топло,...

Видео: Кога мажите фрлаат бидермаер тоа изгледа вака …

Кога мажите фрлаат бидермаер тоа изгледа вака … Сите знаеме дека на свадба традиционално...

Доби куп негативни коментари за момчето, а еве што им одговори!

Шармантната Ешли Стивенс (21) фатила бидермаер на една свадба, па ја споделила фотографијата...

Обврски на кумот/кумата на свадба

Една од најважните улоги на свадбата ги има кумот/кумата. Во минатото кумството се...

Видео: За да го фати бидермаерот го фрли бебете …

За да го фати бидермаерот го фрли бебете …  Неретко на свадбите гледаме како младите...

ВИДЕО: Невеста ѝ го подари бидермаерот на пријателка, следуваше предлог за брак

  На почетокот од видеото, невестата глуми дека ќе го фрла букетот, но потоа се врти и ѝ го...

Видео: Не и дозволи на неговата девојка да го фати бидермаерот!

Фрлањето на букетот од страна на невестата е забавна свадбена традиција, но понекогаш...

Зошто невестата фрла бидермаер?

Во Европа и Северна Aмерика, традиционално е невестата да го фрли нејзиниот бидермаер на...