Таг:, , , , , , , ,

Ослободете се од главоболката на природен начин – Едноставни и корисни рецепти

Природни билки кои успешно помагаат при олеснување на главоболката Главоболките во главно...

Рецепт од руските тревари за лечење на алергијата на полен

Традиционалната медицина е докажана како најмоќна. Овој народен лек брзо ги ублажува...

Кога природата ќе си поигра се создаваат прекрасни глетки: Вакво нешто може да се види само во Канада

Градината Бачарт важи за една од петте најубави на светот. Нејзината убавина го одзема...

Индиската медицина со природен лек против корона вирусот

Овие билки го штитат телото од опасни инфекции Во борбата против Covid-19 најдобра превенција е...

Најздравата билка на светот: Куркума – еве кои се нејзините предности

Индиската билка курмума ги уништува бактериите и габите и има силно актиоксидантно и...

Чај кој спречува мрсење на косата: Направете природно средство за чиста и бујна коса

Ставете го ова растение во вода, па потоа нанесете ја течноста на вашата коса! Одлично...

Од колку билки се состои Jägermeister и кои се придобивките од овој пијалак?

Поголемиот дел од вас барем неколку пати во животот го пробале популарниот ликер на билна...

Прва помош при лечење на уринарна инфекција

Покрај медицинските препораки и земањето на пропишаната терапија, еве што уште може да...

Домашен чај за слабеење: Испијте 1 чаша пред спиење и намалете ги масните наслаги

Овој домашен чај за слабеење го регулира апетитот, ги елиминира токсините и вишокот на...

Во Холандија се изградија огромни вештачки острови за да ги спасат животните и билките

Водата од езерото Маркермер е загадена поради повеќедецениското градење на насипи....

Направете домашен леден чај на 3 начини! (РЕЦЕПТ)

Домашниот леден чај е здрава и вкусна конкуренција на прозводите од продавниците. Ледениот...

Суртсеј – вулкански остров со недопрена природа и ограничен пристап на луѓе

Суртсеј е вулкански остров во Атлантскиот океан кој се наоѓа 30 километри од Исланд. Создаден...

Како изгледа најмалиот аквариум во светот? (ВИДЕО)

Сите би сакале да имаат голем аквариум во кој ќе собере повеќе риби. Но, овој човек одлучил да...

Ова е единствениот град во кој живеат само вегетаријанци!

Забранета е продажбата на јајца и месо, како и убивањето животни. Палитана е мал град во...

Верувале или не, на Месечината изртија првите семиња!

Од семето кое кинеската мисија го однесе на Месечината, изникнале првите билки, пренесува...

Време е да ги внесете билките во домот и да ги заштитите од студот

Со намалувањето на температурата под 10 степени, време е да ги заштитите билките и да ги...

Преку глава ви е од непрестано гледање во компјутер? Еве што ефикасно помага

Се повеќе луѓе премногу време поминуваат пред компјутер. Ако сте во таква ситуација правете...

Исфрлете ја негативната енергија од домот со помош на овие трикови!

Негативната енергија во домот можете да ја внесете и купувајќи некои предмети. Којзнае...

Сакате да ви успее секоја билка? Употребете го овој трик!

Некогаш филтерите за кафе се користеле исклучиво при варење кафе, а денес ги користат се...

Не ги фрлајте лушпите од јајцата! Ова се неколку одлични начини како можете да ги искористите

Лушпата од јајцето содржи 90 отсто калциум и поради тоа е најдобар природен извор на тој...