Таг:, , , , , , , , ,

Во Холандија се изградија огромни вештачки острови за да ги спасат животните и билките

Водата од езерото Маркермер е загадена поради повеќедецениското градење на насипи....

Направете домашен леден чај на 3 начини! (РЕЦЕПТ)

Домашниот леден чај е здрава и вкусна конкуренција на прозводите од продавниците. Ледениот...

Суртсеј – вулкански остров со недопрена природа и ограничен пристап на луѓе

Суртсеј е вулкански остров во Атлантскиот океан кој се наоѓа 30 километри од Исланд. Создаден...

Како изгледа најмалиот аквариум во светот? (ВИДЕО)

Сите би сакале да имаат голем аквариум во кој ќе собере повеќе риби. Но, овој човек одлучил да...

Ова е единствениот град во кој живеат само вегетаријанци!

Забранета е продажбата на јајца и месо, како и убивањето животни. Палитана е мал град во...

Верувале или не, на Месечината изртија првите семиња!

Од семето кое кинеската мисија го однесе на Месечината, изникнале првите билки, пренесува...

Време е да ги внесете билките во домот и да ги заштитите од студот

Со намалувањето на температурата под 10 степени, време е да ги заштитите билките и да ги...

Преку глава ви е од непрестано гледање во компјутер? Еве што ефикасно помага

Се повеќе луѓе премногу време поминуваат пред компјутер. Ако сте во таква ситуација правете...

Исфрлете ја негативната енергија од домот со помош на овие трикови!

Негативната енергија во домот можете да ја внесете и купувајќи некои предмети. Којзнае...

Сакате да ви успее секоја билка? Употребете го овој трик!

Некогаш филтерите за кафе се користеле исклучиво при варење кафе, а денес ги користат се...

Не ги фрлајте лушпите од јајцата! Ова се неколку одлични начини како можете да ги искористите

Лушпата од јајцето содржи 90 отсто калциум и поради тоа е најдобар природен извор на тој...

Рецепт: Спречете ги пролетните алергии со овој чај

Пролет е годишното време кое кај голем број на луѓе предизвикува сезонски алергии. Стеблата...

Пиењето на чај е посебен ритуал кој сега можете да го доживеете и во Скопје

Даровите од природата, внимателно селектирани, собрани, обработени и преточени во една...

Билки кои ќе ве заштитат од комарците

Вирусот Зика го пренесуваат комарци. Иако кај нас нема опасност од него, не е лошо да се знае...

Баба Ванѓа помогнала на стотици луѓе да ослабат- еве како

По нејзината смрт рецептот се задржал и продолжува да им помага на многу луѓе со исти...

Природен лек против опаѓање на косата

Убавата коса сите не подмладува и ни прави да се чувствуваме убаво, но што кога таа...

Што треба да јадете за да ви се зголемат градите!?

Жените сметаат дека единствен начин за добивање поголеми гради е естетската хирургија,...

Наполнете го домот со кислород: 5 најдобри цвеќиња за прочистување на воздухот

Во вашата куќа, без оглед дали е стара или нова, се таложат отрови. Тие се наоѓаат во фарбите,...