Таг:, , , ,

3 совети за како да останете благодарни

Изворот на најискрена среќа е чувството на  задоволство со тоа што сме денес.  Желбата за...

Ова е за пријателите со кои ќе остарам – Ви благодарам

Ви благодарам што ме избравте, вие не сте само пријатели, вие сте мои сродни души – такви кои...

Почни да го употребуваш зборот „благодарам“ и пред тебе ќе се отворат врати за кои не си знаел дека постојат

Зборот „благодарам“ е толку моќен, почни да го употребуваш почесто и ќе видиш како твојот...

Слабите луѓе не простуваат – тоа е одлика само на СИЛНИТЕ луѓе

Поседувањето способност да се прости некому е одлика која ја поседуваат само силните и...

Само оној кој помага од срце секогаш ќе го следи благодарност и среќа

„Благодарноста, како одредени цвеќиња, не може да процвета на големи висини. Наместо тоа,...

Моќта на благодарноста: Двата едноставни зборови „Ти благодарам“ прават чуда

Дали некогаш сте размислувале за тоа што се случува кога ќе изјавите благодарност?...

Вистинска приказна како од соништата: Сиромашни родители посвоиле момче кое ги направило милионери!

Сите сакаат приказни со среќен крај. Иако тие приказни во филмовите и романите ги има во...

Бидете задоволни со она што го имате затоа што многу го немаат ни тоа

Не трошете ги своите денови на нешта, не робувајте им на соништата кои нема да ви донесат...

Кога нешто даваш од срце, тоа се множи

Дали некогаш сте го искусиле она одлично чувство кое не обзема кога некој ќе ни помогне,...

Спасениот кенгур не може да престане да ги прегрнува волонтерите кои му го спасиле животот

За жал луѓето честопати ја забораваат важноста на благодарноста. Тоа е најдобар начин да...

Трикови за побрзо исполнување на желбите: Еве како да ја привлечете моќта на универзумот и да ја зголемите вашата среќа

Една работа е клучна за придвижување на тркалото на добри дела и околности –...

Кристијано Роналдо ја пронајде жената која му давала сендвичи кога бил дете и немал пари да плати за оброкот

Кристијано Роналдо се потруди да ја пронајде жената која работела во Мек Доналдс и му давала...

Мамо, биди ми жива уште долго…

Мајка ми има 70 години. Кога и да дојдам кај неа секогаш ме испраќа со крушки и јаболки...

Секое утро погледнете се во огледало и направете го ова: Магичен ритуал за љубов, среќа и убавина

Што помислувате секое утро кога ќе се погледнете во огледало? Што прво си кажувате на себе? ...

Нешта кои мажите повеќе ги ценат отколку да им кажете „Те сакам!“

Некои мажи сакаат кога нивните партнерки им кажуваат дека ги сакаат, додека други повеќе ги...

7 мали промени кон подобар живот

Секоја промена во животот, ни прави дисбаланс на статус кво-то. Ние секогаш тежнееме кон тоа...

Срцепарателно писмо: Понекогаш, полесно е да ги кажеш своите маки на тотален странец

Постојат мали моменти во животот на секој човек, што, на крајот на краиштата го дефинираат....

Трогателно видео: Мало мече не го пушта човекот кој го спасил од пожар!

Деновиве сме сведоци на огромните шумски пожари во Сибир, кои и покрај интензивните...

Емотивна порака од еден родител до бабите и дедовците: Ви благодариме за сѐ, не би можеле без вас!

Во името на сите родители во светот, сакам да им се заблагодарам на сите баби и дедовци на...

7 секојдневни навики кои носат свежина и ред во животот

Како секојдневните навики влијаат на нас ? Дали е важно како го започнуваме и завршуваме...