Таг:, , , , , ,

Добиле близнаци, па ги крстиле Ковид и Корона инспирирани од пандемијата

На 27-ми март во болница во Индија на свет дојдоа близнаци. Веста за нивните имиња кои што им...

ФОТО НА ДЕНОТ: Во најтешките денови за Италија, мајка роди близначиња и ја сподели фотогрфијата!

Ова е најубавата фотографија која ќе ја видите денес. Оваа Италијанка стана мајка на здрави...

Преслатки близначиња во креативна фотосесија која ќе ви го стопи срцето

Иако имаат само осум месеци Leia and Lauren веќе ги украдоа срцата на илјадници на инстаграм....

Погледнете ги новородените близначиња кои не престануваат да се гушкаат додека ги бањаат!

Прегратката е еден од најубавите начини на искажување емоции и блискост. Доказ за тоа е и ова...

Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња во новата 2020 година

„Нов почеток и нов живот. Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња на...

Таа е жив оган: Жената родена во овој хороскопски знак е тешко да ја освоите, а уште потешко да ја задржите

Мажите навистина ќе имаат проблем ако се заљубат во девојка родена во овој хороскопски знак...

Ристана и Ванчо од Охрид на 53 години првпат станаа родители на близнаците Стефан и Стефанија

29 октомври е најсреќниот ден во животот на Ристана и Ванчо Ѓорѓиеви од Охрид. По...

3 најдобри баби на светот според хороскопот: Обожавани, сакани, засекогаш запомнети!

Кажете ни во кој хороскопски знак е родена вашата баба, а ние ќе ви кажеме каква е. Водолија...

Овој хороскопски знак носи возбуда и радост каде и да отиде

Тој е хороскопски знак кој лесно ќе најде начин како да ве расположи. Понекогаш може дури и...

Родени под среќна ѕвезда: Овие 2 хороскопски знаци имаат најмногу среќа во животот!

За некои луѓе се вели дека се родени под среќна ѕвезда бидејќи сѐ им оди во животот. Можеби не...

На овие хороскопски знаци ќе им се промени животот во август: Дали сте меѓу нив?

Август е месец во кој некои одат на годишен одмор, други ги собираат впечатоците од...

Јули е најважниот месец во 2019 за овие 4 знаци: Тој ќе промени сѐ!

Пристигна јули. Астролозите предвидуваат најпозитивен, мирен месец исполнет со позитивни...

Кој најтешко кажува „те сакам“ според хороскопот?

Можеби мислите дека е едноставно да се изјави љубовта кон некој, но е така за сите....

Основни карактеристики на луѓето родени во знакот Близнаци

Променливост е вистинскиот збор за овој знак. Остроумен и елоквентен, Близнакот претставува...

Овие 5 хороскопски знаци се вистински зависници од шопинг!

Шопингот е за повеќето жени вистинска анти-стрес терапија, а личностите родени во овие знаци...

Познатите и нивните близнаци: Дали знаевте дека Жизел Бундшен има сестра која е иста како неа?

За овие познати личности никогаш не би претпоставиле дека имаат близнаци: 1. Скарлет...

3 најголеми негативци во хороскопот

Никогаш не се среќни, никогаш не се задоволни. Некои луѓе никогаш не го губат оптимизмот, а...

3 хороскопски знаци кои никогаш не се задоволни

Следните 3 хороскопски знаци никогаш не се задоволни. Тие се родени критичари, а нивната...

3 хороскопски знаци кои не можете да ги излажете

Секој од нас барем еднаш има кажано некоја лага. Некои умеат повешто да лажат, додека други...

Ова се најголемите заводнички во Зодијакот: Нив никој не може да им одолее!

Жените родени во овие хороскопски знаци зрачат со самодоверба и интелигенција и секогаш...