Таг:, , , , , ,

Фантастични идеи за креирање на елегантен стајлинг

Денес ви презентираме 30 идеи за креирање на совршен и елегантен стајлинг за сите прилики....

Девојки, секогаш треба да имате модни парчиња во црвена боја, еве зошто!

Без разлика на расположението, фризурата и шминката, дамата во црвено секогаш е забележана....

Со овој трик веднаш ќе ја исчистите дамката од пудра од вашата блуза

За време на шминкањето на многу девојки им се има случено да им капне од пудрата или пак да ја...

Морате да ги имате: Блузи на едно рамо

Блузите кои ги откриваат рамената не се само тренд, туку и есенцијални парчиња кои морате да...

Голи рамена – Трендот кој изгледа добро на сите!

Мислевте дека не постои тренд кој добро прилега на сите? На сите облици на тело и сите...