Таг:, , , , , ,

Мистериозното село на богатите во Кина: Никој не смее да го напушти, во спротивно сѐ губи!

Кинеското село Хуаки е сместено во покраината Јиангсу, а познато е под називот „селото на...

ОВИЕ 5 работи ни милионерите не можат да си ги приуштат: Резервирани се само за НАЈБОГАТИТЕ луѓе на светот

Бизнис Инсајдер направи список на пет работи кои се надвор од дофатот и на милионерите,...

Афоризми од Душко Радовиќ: „Само сиромавите знаат дека има посиромави од нив, богатите гледаат само побогати од себе“

Ова се некои од афоризмите кои се безвременски и ќе се пронајдете во нив. Иако се поминати...

”НЕ ИМ Е ЛЕСНО”: Погледнете како живеат богатите деца од Лондон!

Ако бевте богати како ќе го минувавте времето? Ќе патувавте, ќе инвестиравте или ќе се...