Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , , , , ,

(ФОТО) Најжешкиот тренд за ова лето, морате да ги имате – КОЛОРИТНИ панталони

Наједноставниот и најефектниот рецепт за секојдневен стајлинг е блуза во боја и фармерки,...

#ИнстаСреќа: Ова се најубавите птици во светот. Хипнотизираат со своите бои!

Ширум светот постојат многу видови на птици. Секоја е убава на свој начин, но оние со...

Што кажува за Вас бојата на Вашата облека

Кога брзаме наутро за на работа, често се случува да го облечеме првото нешто кое ни се фаќа...

(ФОТО) Модните комбинации во овие 3 бои секогаш изгледаат отмено и гламурозно

Бојата на облеката која ја носите ите како може да ви даде луксузен и отмен изглед без оглед...

Кое е значењето на боите на Велигденските јајца?

Секоја боја на јајцето има свое значење. Бојадисаните јајца се симбол на новиот живот и се...

Се ближи 8-ми март: Дали го знаете значењето на бојата на розите?

Секоја боја на цветот има симболична порака Розите се секако најомилените цвеќиња кои се...

Пет најмодерни (и најсјајни) бои за 2020 година

За почеток, ја ажурираме гардеробата во главните бои за 2020 година и драго ни е што таа ќе биде...

КЛАСИЧНА СИНА – Ова е бојата која ќе ја одбележи 2020 година

Бојата која го освои модниот свет На крајот на секоја година, Pantone Color Institute открива нова...

Природен феномен: Планини во боја на виножито (ФОТО + ВИДЕО)

Едно од ремек-делата на природата се шарените карпи кои се наоѓаат на планинскиот масив на...

Купувајте облека во ОВИЕ бои доколку сакате таа да изгледа луксузно и скапо

Совет од модните стилисти за тоа кои нијанси на гардероба секогаш делуваат лускузно Во оваа...

Внесете посебна енергија во вашиот дом преку изборот на боја при уредувањето

Новиот дом означува нов почеток, нови цели, нови навики. За да се чувствувате комплетно...

Дали знаете зошто пасошите се произведуваат само во 4 бои и кое е нивното значење?

Дали некогаш сте се запрашале зошто пасошите може да бидат само црвени, сини, зелени или...

Есенска палета: Oва се најпопуларните бои и дезени на маникир за оваа сезона

Оваа есен ќе ги обожаваме земјените тонови, но и класичните светли нијанси. Есента е период...

#instainspiracija: Шарен есенски маникир

Секоја сезона со себе носи одредени трендови кога станува збор за модата, но и за убавината,...

Есенски бои кои никогаш нема да излезат од мода – дали ги имате во вашата гардероба?

Некои можете да ги носите посебно, а некои да ги комбинирате меѓусебно. Ова се боите кои...

Емотивна реакција на маж кога за првпат ги гледа боите на зајдисонцето! (ВИДЕО)

Реакцијата на Арон Вилијамс-Мел кога за првпат ќе го види зајдисонцето со специјални очила,...

Модели на патики кои ќе бидат најпопуларни оваа есен! (ФОТО)

Веќе имавме можност да видиме што носат многубројните трендсетерки, но и оваа сезона ќе...

Тест со бои кој ја открива вашата ментална возраст: Проверете колку е стар вашиот мозок?

Дали ја знаете својата ментална возраст? Сѐ што треба да направите е да изберете еден...

Прекрасни фотографии од природата и дивиот свет одблизу! (ГАЛЕРИЈА)

Најубави бои, инстинкт за преживување, борба за превласт, недопрена природа… Сето тоа го...

Новиот Huawei P30 lite е врвен спој на нови трендови и убава естетика

Мода е збор кој најчесто е изговорен од страна на млади луѓе. Тие сакаат да ги следат...