Чек дис аут
Search

Таг:, , , , ,

Што открива за вас бојата на долната облека која ја носите?

Дали некогаш сте размислувале за тоа која боја на долна облека носите и што тоа зборува за...

Откријте што говори бојата на очите за вашиот карактер

Иако бојата на очите се смета за наследна карактеристика, одамна е познато дека токму тие...

Одлична за сите, одговара со се: Оваа боја ќе ја одбележи следната сезона!

Дизајнерите пресудија. Оваа боја е најголем хит во моментов Времето кога трендсетерките си...

Како до совршен изглед на вашата коса: Ова се најпопуларните трендови за 2020 година!

Зимата е период од годината кога на косата и треба особена нега. Поради временските услови,...

Стајлингот на Џенифер Лопез е за чиста 10: Вака се носи моментално најпопуларната боја!

Џенифер Лопез знае да направи одличен моден избор Таа ретко кога греши, а овој пат успеа да...

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобруваат расположението

Боите го подобруваат нашето расположение, а експертите велат дека ќе бидете посреќни ако ги...

Дестинации ширум светот каде што ќе ја пронајдете Пантон бојата за 2020 година

Пантон бојата за оваа година е сината, која се наоѓа во многу места низ целиот свет.  ...

Оваа боја ќе ја одбележи 2020 година: Кралска нијанса која што внесува сигурност во животот!

Потсетува на бојата на небото при залез на сонцето … Институтот за пантонски бои откри...

Докажано е – оваа боја најмногу нè опушта: Еве која нијанса треба секогаш да ја имате во вашиот дом

Ако ја имате оваа боја во вашиот дом, ќе бидете порелаксирани и посмирени! Дали претпочитате...

Еве што открива вашата омилена боја на облеката за вас!

Прочитајте што велат психолозите и внимавајте на тоа следниот пат кога ќе одите на важен...

Фарбање на косата дома – 5 најчести грешки

Дали сакате да ја промените бојата на косата и го правите тоа дома, наместо во салон? Доколку...

Интересна теорија зошто косата станува посветла во лето

Дали сте знаеле зошто вашата коса станува посветла во текот на летото? Секоја жена која...

Овие јакни и капути ќе ги преплават улиците оваа есен! (ФОТО)

Ако судиме според она што можеме да го видиме на светските модни недели, но и понудите низ...

Модните експерти пресудија: Оваа боја е прогласена за најлуксузна!

Парчиња во оваа боја завземаа високо место во текот на летото, а се чини дека ќе доминираат и...

Converse лансира патики кои ја менуваат бојата

Неодамна, спортскиот бренд „Converse“ произведе патики направени од рециклирани пластични...

3 златни правила за одржување на тенот и по завршување на летувањето

Многумина од нас се соочуваат со проблемот на губење на бронзениот тен по летувањето. Но,...

Презервативи кои ја менуваат бојата доколку партнерот има сексуално пренослива болест!

Сексот е основата на човечкото постоење. Без секс, никој од нас не би бил тука. Тоа е убава и...

Направи сам: Ѕидна ламба која ќе го осветли и збогати просторот (ВИДЕО)

Ако сакате да ги осветлите терасата или ентериерот на вашиот дом, можете многу лесно да...

Девојки, секогаш треба да имате модни парчиња во црвена боја, еве зошто!

Без разлика на расположението, фризурата и шминката, дамата во црвено секогаш е забележана....

Која е моќта на кафените очи?

Кај луѓето може да се забележат неколку видови на бои на очите и повеќе нивни нијанси. Но,...