Таг:, , , , , , ,

Астронаутите советуваат како да го поминувате времето во самоизолација

Германскиот астронаут се присети на времето поминато во универзумот за кое изјави дека...

Самопреглед во домашни услови – Брзи тестови да проверите каква ви е здравствената состојба

Овие 6 брзи тестови ќе ви дадат увид на вашата здравствена состојба Поради новонастанатата...

Емотивно писмо на една мајка: Ве молам, не ѝ кажувајте дека сум на небото!

Хедер Мек Манами ја загубила битката со страшната болест. Меѓутоа, пред да го напушти овој...

Денес е Светскиот ден за борба против ракот: Од оваа болест годишно умираат 9 милиони луѓе

4. февруари е Светскиот ден за борба против ракот преку кој треба да се подигне свеста за оваа...

6-годишниот Џон доби громогласен аплауз од соучениците откако ја прими последната хемотерапија

Ова мало дете од Охајо добри аплауз од своите ученици од основното училиште откако им беше...

#ИнстаСреќа: Кико е кучето кое има рак, а неговиот брат не се одвојува од него

Кико е куче кое има рак, па поради тооа бил и на операција на која морале да му ја ампутираат...

Да бидеме хумани: Jaне Николов од Зрновци треба да оди на операција во Турција

Шестгодишниот Јане Николов од с. Зрновци, Кочани, треба да оди на операција во Турција, а...

Ричард Гир: Бидете откачени. Бидете љубезни. Бидете чудни. Нема време за ништо друго.

Мајката на мојот пријател се хранеше здраво цел живот. Никогаш не консумираше алкохол ниту...

Неколку работи што можат да влијаат на појавата на карцином на јајниците: Еве кои жени се најмногу изложени на ризик

Оваа лоша болест влијае на сè повеќе жени во светот, а еве неколку фактори кои влијаат на...

Ова девојче има и до 100 епилептични напади на ден, а нејзиното куче ја спасува! Еве како го прави тоа

Единаесет годишната Мили Веб има редок облик на епилепсија. Во денот може да доживее и до...

Моќна фотосесија на жена која се подготвува за битката против најтешката болест

Фотографот Менди Паркс успеал да ја долови убавината, храброста и болката на жената која се...

Болест на модерното време: 5 стереотипи за депресијата!

Како навистина се чувствуваат луѓето кои патат од депресија? А кои уверувања се само мит?...

Српската мисица која долги години се бореше со тешката болест почина на 33. години

Познатата српска мисица Дијана Милојковиќ, почина по долго и тешко боледување на 33. години....

Подарете му здравје на телото со вкусна пита од коприви (РЕЦЕПТ)

Подарете му здравје на вашето тело со оваа вкусна пита од коприви која се приготвува многу...

11 годишно дете јаде за да се здебели и да го спаси татко му

Љубовта на децата кон родителите е навистина голема. Дете од Кина се обидува да се здебели за...

Од профилот на Фејсбук може да се дијагностицира 21 болест

Научниците сметаат дека според содржината која ја објавуваме на Фејсбук може да се...

Кајсиите се ваш сојузник во зачувување на здравјето

Сезоната на кајсии е во полн ек. А, тие освен што се извонредно вкусни, имаат многу позитивни...

Мажи, сте слушнале ли за Наполеонов комплекс?

Според некои преданија, Наполеон нискиот раст го компензирал војувајќи. Наполеновиот...

Редовниот секс не прави младолики

Редовниот сексуален живот влијае позитивно на расположението, ги намалува болките и го...

Недостатокот на пари го уништува здравјето

Многумина се имаат соочено со лоша финансиска состојба. Некои почувствувале финансиски...