Таг:, , , , , , ,

Какао – Една шолја дневно од овој лековит и вкусен напиток треба да ви стане навика

Не се работи само за вкусен напиток, туку и за лек кој би требало да го консумирате секој ден...

Љубовта го штити и лечи нашето тело – Еве како таа влијае врз него

Сите знаеме дека љубовта прави да се чувствуваме добро, но дали сте знаеле дека позади тоа...

Најздравата билка на светот: Куркума – еве кои се нејзините предности

Индиската билка курмума ги уништува бактериите и габите и има силно актиоксидантно и...

Најздравото овошје на светот – бобинката која го спасува животот

„Убива“ вируси, канцерогени ќелии, го успорува стареењето. Ја нарекуваат намирницата на...

Слатките домашни миленици мачки можат да лечат болести со своето предење

Дали знаете дека мачките го намалуваат ризикот од срцев удар? Окријте и за многу други...

Чајот е одличен пијалок, но во овој случај може да биде штетен

Истражувањата покажаа во кои ситуации чајот може да му штети на вашето здравје Сите знаеме...

Мешавината од мед и цимет прави вистински чуда во организмот

Освен што е вкусна, таа е одлична за срцето, дигестивниот тракт и тежината Циметот и медот во...

Здравствени проблеми поради кои луѓето се срамат

Современиот човек се среќава со разни животни ситуации, но разговорот за некоја болест и...

Природно решение за холестеролот со домашно приготвен напиток

Еве како да го намалите ризикот од здравствени тегоби Причината за настанувањето на лошиот...

Психолозите потврдуваат: Личностите без партнер се посклони на развивање на болести и депресија

Споделувањето на емоциите со друга личност е клуч кон здравиот живот и успехот. Ерик Ериксон...

ЗОШТО И КАКО Е ПОТРЕБНО ДА СЕ ВНЕСУВААТ ОМЕГА – 3 МАСНИ КИСЕЛИНИ?

Рибиното масло кое го внесуваме заради омега-3 масни киселини е еден од најмоќните...

Во најсеверниот град во светот никој не умрел веќе 69 години!

Освен што ја носи титулата на најсеверно населен град во светот, норвешкиот град Longyearbyen е...

Лук и мед: 7 денови јадете го најздравиот природен лек и ќе го препородите организмот

Ова е најздравиот природен лек на светот. Ги лечи тешките болести. Лукот не само што е...

Колку долго би живееле кога би постоел лек за сите болести?

Најчестите причини за смрт на глобално ниво се распираторните и кардиоваскуларните...

Како до поквалитетен и здрав живот?

Исхраната е од суштинско значење за раст и развој, здравје и благосостојба. Јадењето здрава...

Ставете малку бибер во водата и пијте го овој напиток секој ден: Ќе го зајакнете имунитетот и ќе се заштитите од овие болести!

Според последните истражувања, постои еден напиток на оваа планета кој едноставно може да...

Нов начин за заштита при сексуални односи? Вака изгледа производот кој ќе се користи во иднина!

Пилулите и презервативите се две најчести методи за контрацепција низ светот, а тоа сигурно...

На овој начин дури и страствените пушачи можат да ги обноват белите дробови

Исхраната која е богата со овошје и зеленчук носи низа здравствени бенефити, од намалување...

Зошто е важно да ги миете забите редовно?

Не можете да најдете време за грижа околу своите заби? Мислите дека нема полоши последици од...

Девојки, чувајте се: Овие 3 сериозни болести можат да ги предизвикаат мокрите купачи

Габични инфекции и воспаление на јајниците и бешиката се болести кои можат да го расипат...