Таг:, , , , ,

Институтот за белодробни заболувања упати благодарност до Жито Лукс за донацијата

Во Институтот за белодробни заболувања кај децата, Козле доставена е донација од...

Интензивната нега на болницата во Бергамо, Италија, прогласи дека е ослободена од Корона вирусот

Единицата за интензивна нега во главната болница во Бергамо, Папа Џовани XXII, е официјално...

Ќе ви биде потребна минута да ја прочитате оваа приказна, а ќе ви го промени животот

Двајца луѓе, со тешка болест делеле болничка соба. Првиот човек морал да седи на креветот...

Бездомник завршува во болница, а неговите кучиња го чекаат пред влезот на болницата

Овој бездомник од Бразил бил префрлен во локалната болница откако доживеал удар. Тој нема...

Родители си го заборавиле бебето во такси!

Новороденчето носи многу обврски за родителите, па често тие се постојано уморни и збунети....

Жена се разбудила од кома после 27 години

Приказната за жената од Обединетите Арапски Емирати која после 27 години се разбудила од...

Сакала да ги зголеми усните, а доживеала хорор сценарио! (ВИДЕО)

Рејчел Кнапир од Велика Британија решила да ги зголеми усните, а по зафатот речиси ќе...

Бебе родено со 268 грама по 5 месеци пуштено од болница

Пред време родените деца со помала родилна тежина и должина не се ретка појава. Често се...

Бритни Спирс се наоѓа во установа за ментално здравје поради големиот стрес од болеста на татко и

Бритни Спирс минатата недела се пријавила во установа за ментално здравје, каде што ќе...

Барак Обама облечен како Дедо Мраз ги изненади децата во болницата во Вашингтон

Барак Обама во улогата на Дедо Мраз се појави во државната болница во Вашингтон. На снимките...

На 16. декември ќе се одржи информативна работилница за трудници со тимот специјалисти од болницата „Sante Plus“

Научете се’ што ве интересира за бременоста, пopoдувањето и негата на нoвороденчето. Тимот од...

Пациентите во болницата шокирани: 16 медицински сестри останале бремени во исто време

Во болница во американската држава Аризона во ист период останале бремени дури 16 медицински...

Пациентот со вештачко срце го прослави својот 46. роденден

Горан Спиров од Штип, пациентот на којшто пред две недели му беше вградено целосно вештачко...

Ева Лонгорија стана мајка! Со првата фотографија, се обелодени и името на нејзиниот син

„Очајата домаќинка“ на 43 годишна возраст го доби првото дете со Хозе Бастон. Магазинот HOLA...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дека бебето родено во метрото ќе има право на...

Прв случај во регионот: Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта, бебето e во стабилна состојба

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасиja...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

Ветеринарот со песна го смири кучето пред операција (ВИДЕО)

Операцијата е страшна за секого, па така и за ова куче.  За среќа, постојат неверојатни луѓе...

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ го слави својот 7-ми роденден

Приватната клиничка болница „Аџибадем Систина“ го слави својот 7-ми роденден, а во своето...

(ФОТО) Оваа жена го оставила своето бебе во болница, а 20 години подоцна дознала дека нејзината ќерка е светски позната!

На параолимписките игри во Лондон 2012 година цел свет зборуваше за 20 годишната Американка...