Таг:, , , , , , , , , , , ,

Сите падови во минатото те направија борецот кој си денес

Си ги преживеал сите рушевини, сета штета која ти била нанесена, распаѓањето на твоите...

Погледнете како изгледа телото на човекот кој пливаше 163 км за 55 часови

Од рана возраст, Маартен ван дер Вајден од Холандија е познат како талент кој ветува. Сепак,...

Ако сакате алфа маж, овој хороскопски знак е правиот избор!

Припадниците на овој знак секогаш мораат да бидат први во се. Доколку барате алфа маж, ова е...

Овој мачор со боречки вештини ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Некои домашни миленичиња многу сакаат да гледаат ТВ. Мачорот од ова видео очигледно не...

Го празнуваме светецот кој бил голем борец за вистинското православие: Среќен именден на Атанас, Тане, Насте

Учествувал на Првиот вселенски собор и иако млад се истакнал со познавање на Светото писмо и...

Родители организираа слатка фотосесија за својата ќерка

 На прв поглед, пет годишната Софија изгледа како секое нормално дете – симпатично...

Денес е Свети Атанасиј- студот ќе замине, денот ќе биде подолг

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денес е 18 јануари. Денес е Св. Атанасиј...