Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , ,

Нов тренд во светот на убавината: Долги, густи и негувани природни трепки

Густи, долги и свиткани трепки се сон на многу дами. На пазарот за убавина постојат бројни...

Време е за есенско освежување на кожата на лицето: Овие 3 третмани се совршени за сите типови на кожа!

Лицето на жената претставува нејзин заштитен знак, најдобар показател на нејзиното здравје,...

Есенско разубавување на вашиот град: Anti Aging Center by Promoitalia доаѓа во Битола, Охрид и Струмица!

Есента е период одличен за промени, нови планови, нови предизвици и освежување на вашиот...

Ви откриваме се за новата медота на подмладување наречена ПРЕВЕНТИВЕН БОТОКС

Ви откриваме како се изведува оваа постапка и од што зависат резултатите и кои се нус...

Андреа (22) досега 15 пати ги зголемувала усните и не планира да престане: Среќна сум затоа што сега сум преубава!

Андреа Емилова Иванова (22), студентка од Бугарија, отсекогаш сакала да има големи усни, па...

Дали пилатесот е новиот ботокс?

„Јас не стареам. Вежбам пилатес.“    View this post on Instagram   A post shared by PowerHousePilates (@powerhousepilates.mk) on...

Козметички процедури во бременоста: Што е безбедно?

Негата и одржувањето на убавината за жените е од особено значење во секој период од животот,...

Подгответе се за пролетно разубавување во вашиот град: Anti Aging Center by Promoitalia доаѓа во Битола и Охрид!

Anti Aging Center by Promoitalia е првиот центар во Македонија кој располага со специјалистичка...

Заедничката фотографија на Дона и Кели од „Беверли Хилс“ е сон на секој пластичен хирург

Актерката Џени Гарт (47), најпозната по улогата на Кели во серијата „Беверли Хилс“, на...

Време е за совршен изглед и негувано тело: Anti Aging Center by Promoitalia со неверојатни цени за месецот на жената!

Март е совршен месец за промени, вложувајќи во себе, во својот изглед и самодовербата. Токму...

#365среќа Олгица Стојимировиќ: „Се стремам да бидам кристално јасна и силна во својата визија, но и отворена да покажам нешто поинакво на пазарот“

Негувана жена не подразбира само жена која се грижи за својот надворешен изглед, туку...

Памела Андерсон претерала со ботокс. Нејзините фанови ја критикуваат и одвај ја препознаваат!

Познатата актерка Памела Андерсон (50) долго време важеше за неприкосновена секс-бомба во...