Таг:, , , , ,

Православните христијани денес го прославуваат Божиќ: ХРИСТОС СЕ РОДИ!

Православните христијани во Македонија денеска го слават Рождеството Христово-Божик. Во...

Возач на училишен автобус собрал пари за да им купи подароци за Божиќ на децата кои ги вози

Ова е Куртис Џенкинс, возач на училишен автобус. Тој го прашал секое од децата во автобусот...

(ФОТО) Новогодишна елка каква не сте виделе досега

Една креативна мајка сподели необичен начин како да и дадете нов изглед на вашата...

Интересни факти за зимските празници кои веројатно не сте ги знаеле

Најубавиот период од годината, времето на подароците, семејните собири и дружење со...

Историјата на популарните божиќни џемпери

Првите божиќни џемпери се појавиле на Запад пред повеќе од половина век, и станале толку...

Ова се најпопуларните маникири за оваа сезона: Волшебни зимски мотиви на вашите нокти!

Предновогодишната атмосфера сѐ повеќе се чувствува во секој град и во сечиј дом. За повеќето...

Фотосесии на преслатки бебиња кои го слават својот прв Божиќ

Божиќ е прекрасен празник кој го прославуваат милиони луѓе низ светот, но особено е посебен...

Денеска е католички Божиќ: Католиците го слават раѓањето Христово

Денеска католиците го слават Божиќ  или Рождество Христово, денот на Христовото раѓање...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Разубави ја својата Божиќна трпеза со #gingerbreadhouse

Разубавете ја вашата божиќна трпеза, десертот може да биде вкусен колку што е и...

Божиќните традиции на Британското кралско семејство

Британското кралско семејство има свои обичаи и традиции кога е во прашање прославувањето...

Како се слави Божиќ во различни земји ширум светот

Божиќ е семеен празник, богата стара традиција и различно се прославува во секоја земја на...

Кока Кола и Гугл во заедничка кампања: Оставете ги настрана разликите и соберете се околу Божиќната трпеза!

Кога станува збор за овие две компании, не ни очекувавме нешто помалку. Кока Кола и Гугл се...

Креативни идеи за божиќни декорации во болниците кои особено им значат на пациентите

Персоналот во оваа болница е составен од тим на креативни луѓе. Тие прават сѐ за да ја...

Еве зошто Лондон е еден од најубавите градови за време на Божиќ

Целиот град е украсен со најспектакуларните инсталации што го прави еден од најубаво...

(ВИДЕО) Новогодишна реклама која ги разнежни милиони луѓе ширум светот – Ова е дедото на годината

Емотивно видео кое ќе го стопли вашето срце и ќе го разубави вашиот ден, оваа реклама...

Никогаш не сте престари за Божиќ: Внукот ја носи својата баба на Божиќен бал

Без разлика на вашата возраст, секогаш може да се забавувате. Токму затоа, ова момче ја носи...

Прекрасна божиќна реклама со малиот Артур која ве потсетува дека треба да купувате во локалните продавници!

Бидете дете овој Божиќ! Големите компании со огромни буџети доминираат на листата за...

Неопходен детал за време на празниците: 3 совети за Божиќното цвеќе да ви трае и до една година!

Во продолжение прочитајте неколку совети со кои овој цвет ќе биде во полн цут и следниот...

Еве како правилно се сее Божиќната пченица: 5 чекори до бујна и зелена пченична трева!

Божиќната пченица е гордост на секоја домаќинка на празничната маса. Научете како правилно...

Божиќ не потсетува дека секогаш треба да најдеме време за најблиските: Празнична реклама за девојчето кое „купува време“

Во нашето секојдневие растргнати од обврските честопати ги занемаруваме најважните...