Таг:, , , , , , , , , , , , ,

Што означува зајакот? Симболика и верувања!

Зајак – за некои синоним за брзина, за други пак синоним за непостојаност. Од секогаш е...

Ах, таа црна мачка! Зошто црната мачка се смета за лош знак?

Дури и денес многу луѓе веруваат дека ако црна мачка им го пресече патот, набргу ќе ги снајде...

Божицата на огнот видена во драматична фотографија на вулканска ерупција!

Во хавајската митологија Пеле, Божицата на Огнот е одговорна за пожари, громови, ветер и...

Скромна ама преубава: Дефне сјаеше од раскош на втората премиера на „Време за среќа“ во Анкара!

Турската актерка и модел Елчин Сангу и нејзиниот колега Бариш Ардуч, периодов ќе бидат...

ВИДЕО: Има само 2 ипол годинки, а е божица на лизгалките

Но, ова мало слатко девојче има само 2 ипол години и е господарка на лизгалките. Дефинитивно...

ОД МАШКА ГЛЕДНА ТОЧКА: ДОБРА СИ ВО КРЕВЕТ, АКО …

Како што признаваат голем дел од мажите, ако ги имате овие 4 карактеристики, тогаш Вие сте...