Таг:, , , , , , , ,

Го прашале професорот зошто никогаш не се оженил? Неговиот одговор ги замислил!

Студентите го запрашале својот професор: „Вие сте толку мудри и искрени. Сите ве почитуваат,...

Зошто женетите мажи се одлучуваат на прељуба?

Љубовта и бракот подразбираат доверба и почитување, а доста прељубници ќе ги чуете како...

Шокантни причини поради кои брачни парови побарале развод

Прељуба, непочитување, исчезнување на страста и љубовта се само некои од вообичаените и...

Што да правите ако вашиот сопруг е „мамин син“

За почеток, ова не е толку лошо. Ако мажот е близок со својата мајка, тој ги почитува сите жени...

Паметната жена води сметка за себе, а глупавата само за мажот: Во која категорија спаѓате?

Во текот на вечерата со трчање расплакана дојде кај мене мојата пријателка Тања: „Готово е!...

Ако сакате да бидете среќни, не женете се за убавица!

Совет од познатата новинарка Ребека Џејн Стоукс која во својот есеј објаснува зошто таа...

10 сигурни знаци дека вашиот партнер планира да се ожени со вас

Ви откриваме неколку показатели кои сведочат за тоа дека вашата врска е на прав пат и дека...

Две децении во брак без нити еден скандал: Тајната на долгогодишната љубов на Викторија и Дејвид Бекам

И после 20 години нивната љубов се чини се посилна секој ден Викторија Бекам во една емисија...

Мислев дека можам да бидам љубовница, а потоа љубомората ме претвори во лудак!

Во своите триесетти започнав врска со оженет маж. Не, ова не е типична приказна за прељуба:...

Како мажите се одлучуваат да влезат во брак?

Која е нивната теорија кога е вистинско време за брак… Според една теорија, мажите се како...

Нешта кои жените НИКАКО не треба да ги прават за мажите

Дали се пронаоѓате во некое од нив? Ако да, не ни помислувајте повторно да си го дозволите...

Личностите родени во ОВОЈ хороскопски знак се разведуваат најчесто

За нив не постои среќен крај! Ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци, добро...

6 причини зошто е подобро да имате добар развод отколку лош брак

Истражувањата покажале дека секој четврти брак завршува со развод. Иако сакаме да живееме...

6 работи кои ќе ви помогнат вас и на вашиот партнер да растете како двојка

Проблемот на долгорочните врски е во тоа што луѓето кога ќе влезат во нив никогаш не...

Мажот и рекол на жената дека е стара и непривлечна, а жената му дала одличен одговор!

Брачен пар биле во брак веќе 30 години. Еден ден, мажот се загледал во жената и ѝ рекол: „Драга,...

Џулија Робертс открива: „Животот се менува од корен кога ќе го запознаеш вистинскиот“

Таа успешно го крие својот приватен живот од очите на јавноста, и веќе 2 децении ја живее...

Астролозите велат дека браковите склопени во 2020 на овие датуми ќе траат вечно!

Оние кои во брачните води ќе запливаат на овие датуми, ќе ги прати среќа за цел живот...

Љубовта ги менува облиците…

Постојано пишуваат за љубовта, тоа е тема која жените особено сакаат да ја читаат. Уште ако...

За нив бракот е забранета тема: Овие 3 хороскопски знаци никогаш не сакаат да застанат пред олтар!

Мажите родени во овие хороскопски знаци не сакаат ниту да разговараат за брак. Тие се...

Истражувањата откриваат кога најчесто се пронаоѓа партнерот за цел живот

Научниците го смислија правилото „37-отсто правило“ кое би требало да открие во која...