Таг:, , , , , , , ,

10 знаци по кои ќе ја препознаете жената која е несреќна во бракот или врската

Денес луѓето немаат многу време за негување на романтиката и посветеноста на партнерот, па...

Овој понеделник храбрите девојки може да направат вакво нешто!

За денот кој доаѓа само еднаш во четири години постојат многу верувања. Според некои, децата...

Адам Левин го откри рецептот за успешен брак

Адам Левин жените ги привлекува како магнет, но знае и да ги задржи и тоа благодарејќи на...

10 работи кои ги прават мажите среќни

1. Пријатели Иако пријателите се еден од клучните елементи за среќа, разликите се појавуваат...

12 знаци дека вашиот сопруг е среќен во бракот

Постојат моменти во навидум среќните бракови кога сѐ изгледа во ред и одеднаш еден од...

Погледнете какво предупредување му изгравирала на венчалниот прстен на сопругот

Дали сте загрижени дека вашиот сопруг може да ве изневери?Сакате да го спречите во тоа?...

Како во бајка: Се земаа веднаш штом се видоа

Арте Ван и Ерика Херис од минатата недела веќе се маж и жена, меѓутоа она што ја прави...

Дали беше грешка што Carrie Bradshaw заврши со Mr.Big?

Не беа сите среќни што Кери Бредшо заврши со Mr.Big и дека крајот на серијата, според креаторот...

Тие се во брак 82 години и имаат некои совети за вас

Со оглед на тоа дека и двајцата ја “прегазија” стоттата година, а во брак се цели 82...

Како момците бираат која девојка еден ден ќе им биде сопруга ?

  Научниците истражуваат дека се почесто приоритет на момците им е изгледот, а според...

Фаталната Руби ќе се мажи ! Кој успеа да го освои срцето од оваа заводничка ?

Пред повеќе од 10 години не освои со неверојатен шарм и феноменален изглед, а неодамна,...

БАБИ И ДЕДОВЦИ ДАВААТ МУДРИ СОВЕТИ ЗА МОДЕРНИТЕ ЉУБОВНИ ВРСКИ

Понекогаш забораваме дека имаме баби и дедовци кои ја откриле тајната за долг брак исполнет...

Најдобри датуми за стапување во брак во 2016 година

Според интернет-страницата специјализирана за свадби „Ловерли“ (Loverly) некои датуми во 2016...

Исповед. Како навистина изгледа секс кога имате деца … Дали сте се нашле во ваква ситуација ?!

  Констанс Хол е блогерка која има четири деца и пред извесно време објавила текст, во кој...

Сте пробале емоционален секс ?

Тоа е оној момент кога постојано мислите на некого, праќате двосмислени пораки и поминувате...

Ученикот го прашал учителот “Што е тоа љубов“ – Неговиот одговор ќе ве одушеви !

Еден ден Платон го прашал својот учител: „Што е тоа љубов“, како можам да ја пронајдам...

Се ожени со двојно помлада девојка!

Неколку месеци по венчањето глумецот се појави во јавност со видливо повеќе колограми,...