Таг:, , , , ,

Брижит Бардо: Контроверзниот живот на жената со 100 љубовници

И тогаш Бог ја создаде жената… Американците ја имаа Мерилин Монро, а Европјаните...

Ретки фотографии од познатите личности од педесеттите и шеесеттите години во Венеција

Овие слики доаѓаат од една од најголемите фотографски архиви во Европа, „Cameraphoto“ студиото...

Брижит Бардо бременоста ја споредила со тумор, а ни денес не го сака својот син!

Брижит Бардо важи за една од најубавите жени во светот, а малкумина знаат дека била во...

Поим за вечна убавина – Брижит Бардо

Факт е дека ако си жена и сакаш мода, постои една од овие „мангупки” која те инспирира да ја...