Таг:, , , ,

Отворен првиот мини McDonald’s за пчели

Запознајте се со новиот McHive ресторан. McDonald’s во Шведска го прошири своето влијание врз...

Мекдоналдс отвори ресторан за пчели (ВИДЕО)

Мекдоналдс го креираше најмалиот ресторан до сега и го посвети на пчелите. Загадувањето на...

Како влијаат на нас рекламите за брза храна?

Рекламите се начин да се промовира брендот и тој да се доближи до купувачите. Многу често се...

Спречете го дебелеењето: Избегнувајте големи порции на храна!

Рестораните за брза храна не треба да се сметаат за главните виновници за прејадување...

С.О.С генерација: Секое трето прваче има вишок килограми!

Дебелината е сѐ повеќе застапена кај децата, но присутна е веќе од четвртата година, што е...

Внимателно: Оваа храна создава зависност, како алкохолот и лековите

Овој вид на храна предизвикува силно задоволство и колку повеќе ја јадеме имаме уште...

3 оброци кои секогаш ги јадеме за појадок, а не сме свесни колку се штетни!

Појадокот е најздравиот оброк во денот, па ако сакате денот да ви започне вкусно и здраво и...

Кои се „зависностите“ на секој хороскопски знак?

Ова се „зависностите“ на секој хороскопски знак: Риби Луѓето во знакот на Риби, се зависни...

10 нешта за брзата храна кои не сте ги знаеле

Покрај фактот што брзата храна изобилува со калории, нездрави состојки и други...