Чек дис аут
Search

Таг:, , , , ,

Мини пици подготвени за миг: Закуски кои ќе ги обожавате!

Овој рецепт е идеален кога имате многу малку време, а ви се јаде нешто вкусно Состојки: 1/2...

Брз десерт во чаша со цимет и ореви – за есенско расположение

Потребни се само неколку минути за да се подготви овој вкусен десерт! Овој брз засилувач на...

Чизкејк со тиква – без печење (РЕЦЕПТ)

Вистински есенски десерт! Тиквата е официјално вистинска есенска намирница која може да се...

Се топи во уста: Највкусниот колач од сливи

Овој колач се подготвува едноставно и за кратко време, а и се топи во уста. Состојки: Кора: 250...

Здраво и вкусно: Палачинки без брашно и млеко! (РЕЦЕПТ)

Дека слатките се нездрави и забранети во светот на здравата исхрана е само заблуда од која...

Едноставна чоколадна торта, готова за само 15 минути

Само 15 минути и неколку состојки се доволни за да ви го направат денот многу поубав, особено...

Воодушевете ги вашите сетила: Чоколадна торта со портокал

Овој колач доста брзо се подготвува, а вкусот ќе го паметите… Состојки: За кора: 5 јајца 125...

Десерт без калории: Превкусен сладолед од банана

Ви го препорачуваме да го подготвите овој сјаен рецепт, кој е ниско калоричен и се...

За витко тело: Протеинска салата со леблебии и пченка готова за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Оваа салата е одлична за оние денови кога немате многу време, бидејќи за да ја подготвите ви...

Брзo и без печење: Кокос топчиња од само три состојки

Толку вкусни и лесни за правење, а само неколкумина можат да им одолеат. Дури и оние кои не се...

Брзо и без печење: Орео чизкејк со кокос

Доколку сте љубител на чизкејк, тогаш апсолутно ќе ја обожавате оваа кокосова верзија:...

Вкусни топчиња со сирење (РЕЦЕПТ)

За приготвување на ова вкусно предјадење не ви е потребно многу време. Состојки: 1 јајце 150 гр...

Ова мора да се види! 3Д печатени куќи направени за помалку од 48 часа

Благодарение на Icon Building, која користи 3Д печатење и непрофитната организација New Story, целиот...

Сочна, но крцкава: Домашна виткана баклава! (РЕЦЕПТ)

Највкусните колачи понекогаш се и најлесни за правење. Така е и со оваа виткана баклава...

Направете вкусна летна манџа во овие топли денови! (РЕЦЕПТ)

Направете брза и вкусна летна манџа совршена за топлите денови! Состојки: 5 зелени пиперки 300...

Имате угостителски објект? Изберете го вашиот најдобар партнер при доставата на храна и пијалаци!

Угостителството е исклучително сложена стопанска гранка која со себе носи голема...

Брзо, вкусно и освежително: Вкусни летни такоси готови за 20 минути! (РЕЦЕПТ)

Ви претставуваме рецепт за лесен летен оброк чија подготовка не одзема многу време!...

Колач од кајсии кој ќе ги задоволи и најпребирливите! (РЕЦЕПТ)

Пазарите во овој период изобилуваат со кајсии. Тие се вкусни и здрави. А, со нив може да се...

Ова е најлесниот и најбрзиот начин да го исчистите лукот! (ВИДЕО)

Чистењето на лукот често може да биде непријатно. Валентина Пестилен е вистински хит откако...

Ова лето хранете се здраво, разновидно и изберете ја најбрзата и најсигурна достава во градот!

Високите температури веќе го постигнуваат својот максимум, градот сѐ уште е полн, а...