Таг:, , , , , , , ,

Кој си носи чадорче не наврнува! Како се употребувал чадорот во минатото?

Денес ни изгледа сосема природно да го отвориме чадорот кога врне дожд. Меѓутоа, тој предмет...

Мали нешта со кои луѓето ви покажуваат дека ве сакаат

Многумина сметаат дека велењето „те сакам“ е најмоќниот и најсилниот начин за покажување ...

Направи сам: Чадор со лубеница

Ако и вие сте носталгични по летото како нас, еве едноставно решение како да внесете радост...

ТАТКО НА ДЕНОТ: Погледнете што прави тој за својот син … (Фото)

Фотографија од татко кој внимателно го заштитува својот син со чадор додека самиот тој е...

ВИДЕО: Тој со два чадори, а некој без ниеден …

Врнежлив ден, а наоколу гледате луѓе без чадор. Па, зошто да не помогнете?...

8 работи кои не знаевте дека ги измислиле Kинезите

Вообичаено важи мислењето дека сè што е кинеско е неквалитетно. Но, веројатно не сте ни...

ВИДЕО: Марш на сексуалните работници

Сексуалните работници денеска маршираа по улица Македонија. Протестот го предводеа две...

Фото: Хит дедо – Капутот е одличен држач за чадор

Фото: Италијанските плажи од птичја перспектива

Јадранското море е едно од најубавите из заради него, источниот брег на Италија нуди...

Шарена покривка од стотици чадори во Португалија

Секој Јули, како дел од уметничкиот фестивал Ágitagueda, стотици чадори се закачуваат над...

Креативни дизајни на чадори

Во ова време од годината обично пишуваме за модни додатоци за на плажа, но со оглед на...

Видео: Велосипед со големина на чадор

  Еден италијански студент од инженерскиот факултет развил интересен прототип на...