Таг:, , , , , , ,

Чипс од јаболко: Здрава и вкусна закуска! (РЕЦЕПТ)

Не мора посебно да нагласуваме колку се јаболките здрави, па затоа оваа закуска е одличен...

Внимавајте што јадат вашите миленичиња: Кучињата не смеат да јадат грозје, кромид и лук

Во оваа новогодишна сезона внимавајте вашите миленичиња да не јадат иста храна која ја...

Направете чипс од тиквици и не се грижете за зголемувањето на килограмите

Печените и крцкави тиквици се одлична нискокалорична замена за чипс, а воедно се брз и...

Внимателно: Оваа храна создава зависност, како алкохолот и лековите

Овој вид на храна предизвикува силно задоволство и колку повеќе ја јадеме имаме уште...

Откако ќе видите колку воздух има во секое пакување на чипс, ќе размислите кој да го изберете наредниот пат

Секој од нас со нетрпение ја отвора ќесичката со омилениот чипс, но содржината внатре...

Ги консумирате секој ден, но ова не сте го знаеле: Еве како настанале

Некои од најпопуларните јадења или закуски во кои уживате настанале сосема случајно....

Случајни откритија без кои денес не можеме да си го замислиме животот

Омиленото слатко задоволство во лето – сладоледот, настанал кога некое дете го заборавил...

ФОТО: Скопјанец си купил чипс, а во него НЕПРИЈАТНО изненадување

Скопјанец си купил чипс, а во него го чекало непријатно изненадување. На фејсбук страницата...

Здрав чипс од тиквички

Кој може да одолее на крцкавите тиквички? Ова не само што се супер вкусни и лесни за правење,...

ВИДЕО: Направете сами ЧИПС за само 3 МИНУТИ!Еве и како!

Сакате чипс? Еве како да го направите за само три минути.

Најскапиот чипс на светот: Дали би платиле 56 евра за само пет парчиња?

Кон најскапите десерти и специјалитети, сега се придружува и најскапиот чипс, којшто...

5 примени на виљушката на кои никогаш не сте се сетиле

Лудиот руски хакер овој пат ни покажува пет примени на виљушката на кои никогаш не сте се...

Направете чипс за 1 минута во микробранова печка

Многу лесно можете сами да направите чипс и тоа во микробранова печка. Не сте се сетиле на...

Што значи кога ви се јаде чоколадо?

Доколку често пати чувствувате силна потреба за некој вид на храна, тоа не мора да значи дека...

Откриено е зошто сакаме крцкава храна

Чарлс Спенс, професор на Универзитетот во Оксфорд, објаснува дека со споредба на многу...

Бебе слатко се смее кога мама јаде чипс (ВИДЕО)

Никој не се смее послатко и поубаво од бебе. Ова девојче е најдобар пример за тоа. Секој пат...

Највкусниот чипс кој се прави за само 10 минути!

“Лудиот руски хакер” е човек кој има над 3 милиони претплатници на неговиот YouTube...

Вкусен викенд предлог: Чипс од домати

  Потребни состојки: 2 големи домати сол масло за јадење Подготовка: Доматите пресечете ги на...