Таг:, , , , ,

Совети за одржување на белите патики – бели

Едноставни трикови за одржување и чистење на белите патики. И не – не можете само да ги...

Супер ефикасни трикови кои ќе ви помогнат да отстраните дамка од вино

Независното од тоа дали го пиете најдоброто вино кое можете да си го дозволите или сте се...

Мицеларна вода: Неопходен продукт за беспрекорно чиста кожа

Зошто морате да ја додадете мицеларната вода во вашата секојдневна рутина за нега на кожата...

Двократно чистење на лицето – Метода која ќе го замени козметичкиот третман за време на изоалција

Најважниот чекор во негата на кожата секако е чистењето. Доколку не го правите тоа правилно,...

Совети за дезинфицирање на садовите – Што е потребно да знаете?

Додека ги перете вашите садови со топла вода и детергент, сигурно мислите дека се совршено...

Природни средства за чистење на домот кои можете да ги направите од состојки кои веќе ги имате

Тие се природни и не се штетни, мирисаат пријатно и го штедат домашниот буџет Многу...

Редовно дезинфицирајте ги овие предмети – Тие се дувло на бактерии

Рачките на вратите во домот, далечинскиот управувач, мобилниот телефон, клучевите,...

Фото на денот: Во Струмица се чистат и се дезинфицираат улиците!

Деновиве сме сведоци на фотографии од градовите ширум светот кои веќе ги дезинфицираат...

Внимание за време на епидемија: Како правилно да ги чистите вашите телефони и да спречите ширење бактерии

Мобилните телефони се едни од најнечистите нешта кои ги имаме со себе, а за време на ширењето...

Еве како да исчистите калинка за само 30 секунди! (ВИДЕО)

Многумина не ја сакаат калинката токму поради тоа што се лупи тешко. Но, по ова видео може да...

5 трикови за вашите чизми да изгледаат како нови

Без разлика дали вашите обувки се лакирани или изработени од мека кожа, ќе изгледате многу...

Доколку ја отстранувате шминката на овој начин – тоа го уништува вашиот тен

Многу жени не се свесни за грешката која ја прават во нивната рутина на вадење шминка и тоа...

(ВИДЕО) Решете го проблемот со митесерите во три чекори

Истиснувањето на митесерите создава повреди и модрици на носот а неретко и воспаление од...

Волонтери од Брисел собраа 270.000 филтери од цигари за 3 часа!

Честопати читаме за големиот број на пластични цевки кои завршуваат во морињата и океаните....

Ова е најлесниот и најбрзиот начин да го исчистите лукот! (ВИДЕО)

Чистењето на лукот често може да биде непријатно. Валентина Пестилен е вистински хит откако...

5 КОРЕЈСКИ ТАЈНИ ЗА УБАВА И ЗДРАВА КОЖА

Кореjската козметика е феномен во последните години. Таа е синоним на висококвалитетни...

Дали се однесувате како негова мајка или како негова партнерка?

Многу парови се обидуваат од врската да направат рамноправно партнерство. Желбата да се...

Што открива за вас домашната обврска која најмногу ја мразите ?

Секој од нас одредени домашни обврски ги извршува со повеќе волја, а други пак со помалку...

Направете домашен тоник за отстранување на шминка

Сите дами добро го знаат чувството кога ќе се вратат дома уморни и во моментот кога ќе...

Зоолошка градина Скопје со голема акција за чистење на езерата

Во Зоолошка градина, започна вториот дел од операцијата „Чисти езера“. Од утринава, екипи...