Таг:, , , , , , , , ,

Најчудната шума во светот во која дрвјата растат наопаку! (ФОТО)

Скриено на планинините Тјан Шан во Казахстан се наоѓа езерото Каинди. Настанало по...

По 13 спонтани абортуси, родила ќерка која имала само 770 грама. Погледнете како изгледа денес!

Единаесет бремености за Лаура Ворслеј завршувале во првото тримесечје, а покрај тоа...

Аутистично момче детално ја нацртало картата на светот само врз основа на својата меморија

Аутизмот е комплексно и малку разбрано пореметување поради кое ауистите имаат потешкотии...

Се роди првата шесторка во Полска!

Веројатноста да се роди шесторка е една во пет милијарди, а тоа се случи во Полска, откако...

Ова се најчудните места во светот: Нивната убавина ќе ве остави без зборови!

Светот е чудно и прекрасно место. Почнувајќи од розовото езеро до островот во Јапонија во...

Жена се разбудила од кома после 27 години

Приказната за жената од Обединетите Арапски Емирати која после 27 години се разбудила од...

Дали е ова новиот гениј?- Чудо од дете кое распознава 7 јазици!

Повеќето од нас се трудат во текот на животот да научат нов јазик и се горди на постигнатиот...

Ме чуваше мечката: 3-годишно дете преживеало 3 денови во шума!

Кеси Хатавеј, тригодишното момче, кое преживеало две ноќи само во ледената шума, рекло дека...

Среќен крај на драмата во Новата Година: 11 месечно бебе спасено по 36 часа поминати во урнатини!

На новогодишната ноќ, при експлозија на гас во рускиот град Магнитогорск се срушила зграда....

Секој кој ќе се помоли на Св. Василиј Острошки доживува чудо: Ова се трите најголеми

Манастирот Острог во Црна Гора е место на кое луѓе од целиот свет го бараат своето спасение и...

Дали е ова најсреќната жена во светот? Добила лотарија два пати во еден ден

Можеби ќе посакате да ги спакувате торбите и да се преселите во Северна Каролина затоа што...

Чудо од Мостар: Има 6 години и го знае тоа што многу од вас не го знаат (ВИДЕО)

Нино Авдиќ на 2-годишна возраст започнал да покажува знаци дека ќе биде вистински генијалец....

Чудо од генетика: Има педесет години, а не би му дале ниту триесет!

Запознајте го Чуандо Тана, фотограф од Сингапур, кој моментално е најголема Инстаграм...

Забава за плажа: Посипете сол на морски брег и ќе се случи чудо (ВИДЕО)

Морската флора и фауна е навистина богата. Постојат многу видови за кои никогаш до сега не...

Очекувајте чудо: Два хороскопски знаци на кои ќе им се случи нешто убаво во јули

Близнаци Сакате да ја подобрите вашата положба и материјалниот статус. Имате прекрасна...

Го немате видено во вакво издание: Жељко Јоксимовиќ и пееше македонска песна на својата сопруга (видео)

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга ретко може да ги видиме во опуштено издание. Овој пар...

Чудо на природата на нашето лице: Откриваме што е розовото делче во внатрешниот агол на човечкото око

Око, односно видот е најважното човечко сетило затоа што со него примаме 90 отсто од...

Откриен идентитетот на мажот со кој Лила ужива во Париз! (фото)

Париз односно градот на светлината е светски позната романтична локација, па не е ниту чудо...

Чијата е здрава, но само ако правилно се употребува

Семето од чија е многу здраво, па не е ни чудо што повеќето луѓе се повеќе го консумираат....

Чудо: Еден од тројцата преживеани играчи на Чапекоенсе стана на нозе и им испрати емотивна порака на фановите (Видео)

Алан Рушел е еден од тројцата фудбалери кои го преживеаја фаталниот лет од Боливија до...