Таг:, , , , , , , , , , , , , ,

Што е полошо од неверството за една врска?

За повеќето луѓе неверството е причина за крај на врската. Сепак, многу парови мислат дека...

Истражувањата докажаа: Најсреќни сме кога патуваме!

Иако шопингот и друштвото со пријателите не прават среќни, сепак ништо не дејствува толку...

Кој мисли дека е среќен- тој е навистина среќен! Најубави мисли за среќата!

Среќата и успехот често се употребуваат како два слични поими, меѓутоа тие се сосема...

Дали сте зависни од драмата во вашата врска?

Повеќето се запознаени со зависности од алкохол, секс, работа и интернет. Меѓутоа, најмалку...

Што е Дежа ву?! (ВИДЕО)

Повеќето од луѓето го почувствувале овој феномен, чудно чувство дека веќе сте биле некаде...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (28 АВГУСТ, 2018)

Овен Иако луѓето нема да ги ценат вашите идеи не би требало да се вознемирувате. Ви се...

Mакедонскиот машки бренд Signori го претстави иновативниот производ Tucker Shirt-Stay

Изгледај одлично, цел ден, со Tucker Shirt-Stay, иновативен производ од македонскиот луксузен машки...

Дали знаеме што е среќа? Прекрасни мисли за среќата

Постои ли дефиниција која го опишува најубавото чувство кое не обзема? Дали среќата има...

Факти за психопатите кои веројатно не сте ги знаеле

Околу 5% од светската популација може да поседува психопатски тенденции, но пред да почнете...

ДА ЖИВЕЕШ И ДА СЕ БУДИШ СЕКОЕ УТРО СО ПОМИСЛАТА ДЕКА СИ ПОТРЕБЕН НЕКОМУ, ТОА Е НАЈУБАВОТО ЧУВСТВО

Да живееш и да се будиш секое утро со помислата дека си потребен некому, тоа е најубавото...

8 знаци дека ве заробил емоционален манипулатор

Многумина го знаат онаа непријатно чувство кога ќе сфатат дека некој манипулира со нив. Со...

Моќта на убедувањето: Како да го добиете она што го сакате со една единствена реченица?

Вештината за убедување е долго проучувана техника, а сега конечно ја знаеме најубедливата...

Прекрасни пораки што можете да ѝ ги пратите на саканата личност кога ќе ви недостасува

Нема полошо чувство од тоа кога некој силно ви недостасува. Можеби не сте се виделе неколку...

ВОЗБУДЛИВ ПРЕДИЗИК ЗА СИТЕ МОДНИ ГУРМАНИ

За сите со изострено чувство за мода и за оние што допрва сакаат да се изразат и да...

Машки vs. женски оргазам – Кое чувство е подобро? (видео)

Многу жени се изненадени, па дури и завидливи, колку мажите се брзи во достигнувањето на...

Сила на новиот век

Белешките на една Алиса. Која е таа сила што те воздигнува, што те чува, што знае се, која...

Не ти е потребен некој за да сфатиш колку вредиш

 Сите ние го чекаме тој некој совршен момент. Момент кога конечно ќе го пронајдеме тој некој...

ОНА КОГА 16 ЧАСА МИСЛИШ НА ЕДНО ЛИЦЕ, А ОСТАНАТИТЕ 8 ГО СОНУВАШ

Дали го знаеш она чувство кога сакаш да бидеш до некој, а проклетите километри те спречуваат?...

ТРЧАЈТЕ ПО СОНИШТАТА, А НЕ ПО ЛИЧНОСТА КОЈА НЕ ВЕ ЗАСЛУЖУВА

Во моето срце нема место за чувството кое сакаш да ми го наметнеш. Љубовта нема влез ниту во...

7 работи кои треба да ги направиш во 2016

Дали годинава успеа да промениш некоја од твоите стари навики? Ако не, време е малку да те...