Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , , , , ,

Нешта кои една дама НИКАКО не смее да ги прави во јавност

Колку и да ја сакаме практичноста и штедењето на време, овие нешта се прават исклучително...

Што ја издвојува ВИСТИНСКАТА ДАМА од некултурната жена

Не секоја жена е дама, а тоа најдобро го покажува нејзиното однесување во друштвото и...

Што значи да се биде вистинска дама? Познатите дизајнери ги имаат одговорите

„Да се биде елегантна не значи да паѓаш во очи. Да се биде елегантна значи да те запомнат.“...

По 40-тата година секоја жена треба вака да се облекува: 12 модни предлози!

Жените во зрелите години или во било кој друг период од животот би требало да се облекуваат...

По што се разликуваат дамите и жените без вкус? Естетски детали кои се исклучително важни

Дамите кои имаат стил никогаш нема да ги направат овие модни грешки Кога ќе споменеме...

Како италијанските жени се облекуваат во есен: Oни тоа едноставно најдобро го знаат тоа!

За нив, да се биде дама е правило број еден! Како што Французинките го носат својот стил...

Девојки, секогаш треба да имате модни парчиња во црвена боја, еве зошто!

Без разлика на расположението, фризурата и шминката, дамата во црвено секогаш е забележана....

Британската полиција уапсила 93-годишна жена по нејзина желба

Полицијата во Британија ја уапсила 93-годишната Џоси Брд и на тој начин ја исполнила...

30 модни парчиња кои навистина и се потребни на жената по 30-тата година!

Ништо не може да ја замени таа една комбинација во која се чувствувате како милион долари....

Како треба да се однесувате за да бидете џентлмен на улица?

Многумина забораваат на бон тон правилата за добро однесување. Ако сакате да бидете...

Фустани кои и одговараат на секоја дама! (ФОТО)

Можеби мислите дека не постои фустан кој одговара на секој тип на тело, но всушност има...

Првата дама на Франција во стилизиран краток фустан кој и ласка на женската фигура! (ФОТО)

Француската прва дама Брижит Макрон и нејзиниот сопруг, Емануел Макрон ги угостиле...

Изборот на маникирот говори се за вашиот изглед, затоа внимавајте што избирате

Овде не станува збор за фризура ниту пак за облека (иако и тоа може многу да каже за една...

Сакате да бидете права дама? Овие правила на однесување мора да ги почитувате

Често се зборува за однесувањето и карактеристиките кои го прават мажот господин. Но, што е...

Како се однесува вљубен маж кога ќе ја пронајде жената на својот живот

Колку и да ви се чини дека понекогаш мажите се себични и бесчувствителни, љубовта е магија...

Сатенски салонки за гламурозни свечени прилики

Новиот омилен тренд на дамите се сатенските салонки. Тие изгледаат префинето и гламурозно и...

Сестрата на Појраз во серијата се облекува како машко – во реалноста е права дама

Во серијата на Сител, Мојот син, ја гледаме како Мелтем. Во реалниот живот актерката Харе...

Дали го препознавате девојчето на фотографијата?

Дали го препознавате девојчето на фотографијата? Денес е голема дама, мајка на две дечиња,...

Со која позната дама го делите вашиот стил според хороскопот? (фото)

Датумот и времето на раѓање, односно се она што се однесува на нашиот хороскопски знак...

Дамите родени во овие три хороскопски знаци се вистинска „експлозија“ во кревет

Мажи, ако сакате вашата партнерка точно да знае што сака, секогаш да биде расположена за...